Dünya Soğutma Günü’nde Ekin Endüstriyel A.Ş.

Dünya Soğutma Günü’nde Ekin Endüstriyel A.Ş.

15 Haziran 2023 “Dünya Soğutma Günü” etkinliği, SOSİAD (Soğutma Sanayi İş İnsanları Derneği) tarafından Taksim CVK Park Bosphorus Hotel’de düzenlendi. “Yeni Nesil Soğutma” temasına sahip olan etkinlikte Ekin Endüstriyel A.Ş. firması da yerini aldı. Açılış konuşmasını SOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Can gerçekleştirdi. Gündem konuları; “İklim Değişikliği ile Mücadelede Sürdürülebilir Soğutma, Soğutma Sanayisinde Sürdürülebilirlik ve Yeşil Mutabakat”tı.

Bilindiği üzere, 2020 sonrası iklim değişikliği rejiminin çerçevesini oluşturan Paris Anlaşması, 2015 yılında Paris’te düzenlenen Taraflar Konferansı’nda kabul edilmişti. Ülkemiz, Paris Anlaşması’nı, 22 Nisan 2016 tarihinde, New York’ta düzenlenen Yüksek Düzeyli İmza Töreni’nde 175 ülke temsilcisiyle birlikte imzalamış ve Ulusal Beyanımızda Anlaşma’yı gelişmekte olan bir ülke olarak imzaladığımız vurgulanmıştı. Bu kapsamda bizimle birlikte birçok ülkenin de sürdürülebilir soğutmayı desteklemeye devam ettiği konuşuldu.

Ekin Endüstriyel A.Ş. ve SOSİAD üyesi birçok firma, artan soğutma taleplerinin ozon tabakası ve iklim üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmayı hedefleyerek, güç birliği yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.