Danfoss, Rusya ve Belarus’taki faaliyetlerini sonlandırıyor

Danfoss, Rusya ve Belarus’taki faaliyetlerini sonlandırıyor

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında hizmet veren Danfoss, Rusya’daki faaliyetlerini sonlandıran şirketler arasına katıldı. Rusya ve Belarus’taki faaliyetlerini yerel yönetime devretmek için anlaşma imzalayan Danfoss, anlaşmanın tamamlanmasıyla Rusya ve Belarus’taki faaliyetlerini sonlandıracak.

Ukrayna’da devam etmekte olan trajik savaş koşulları sebebiyle 1 Nisan 2022 tarihinde Rusya ve Belarus’tan çekilme kararı alan Danfoss, devir süreçleriyle ilgili imzaladığı anlaşmayı duyurdu. 2022 Eylül ayı içerisinde tamamlanması beklenen süreç sonunda, herhangi yeni bir işi desteklemeyecek olan Danfoss, sadece var olan mevcut sözleşme yükümlülüklerini yerine getirecek ve operasyonel süreçlerini yerel yönetime devrederek Rusya ve Belarus’tan çekilecek.

Daha iyi bir gelecek inşa etmek için yarının dünyasına teknolojiler geliştiren, dünyanın önde gelen şirketlerinden Danfoss, süreç tamamlanana kadar mevcut durumu yakından izlemeye ve tüm gelişmelerle uyum içinde hareket etmeye devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.