Daikin’den Soğuk İklim Bölgeleri İçin Özel Tasarım Dış Ünite: VRV IV C+ Serisi

Daikin’den Soğuk İklim Bölgeleri İçin Özel Tasarım Dış Ünite: VRV IV C+ Serisi

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, soğuk iklim bölgeleri için özel tasarım geliştirdi. Cold Region VRV dış ünitesi VRV IV C+ ile düşük ortam sıcaklıklarında da yüksek ısıtma ve verimlilik sunuyor. -15°C ortam sıcaklığına kadar sabit ısıtma kapasitesi sunan ürün, -25°C’ye kadar geniş çalışma aralığı sağlıyor.

Sürdürülebilir ısıtma ve soğutma teknolojileri konusunda sektörüne öncülük eden Daikin, soğuk iklim bölgelerinde yaşayan kullanıcıları için özel çözüm üretti. Verimlilikten taviz vermeyen, ısıtma kapasitesi öncelikli bir dış ünite olarak öne çıkan Daikin VRV IV C+ Serisi dış ünite (RXMLQ-T, RXYLQ-T), buhar enjeksiyonlu kompresörü sayesinde -15°C ortam sıcaklığına kadar sabit ısıtma kapasitesi veriyor. Isıtmada ise dış ünite eşanjöründeki sıcak gaz by pass devresi sayesinde -25°C’ye kadar geniş çalışma aralığı sağlıyor.

SOĞUK ORTAMLARDA MAKSİMUM KONFOR

VRV IV C+ Serisi dış ünite, soğuk iklim bölgelerinde ısıtma için özel olarak geliştirilmiş bir cihaz olarak düşük ortam sıcaklıklarında da yüksek ısıtma kapasitesi sağlıyor. Ürün, buhar enjeksiyonlu kompresörü sayesinde -15°C ortam sıcaklığına kadar sabit ısıtma kapasitesi veriyor. Isıtmada ise dış ünite eşanjöründeki sıcak gaz by pass devresi sayesinde -25°C’ye kadar geniş çalışma aralığı sağlıyor. Yüksek güvenlik özelliği sunan VRV IV C+ Serisi -25°C gibi düşük ortam sıcaklıklarında bile güvenli bir performans sunuyor. Dış ünite eşanjörünün altında bulunan sıcak gaz bypass devresi,eşanjörün tam verimli çalışabilmesi için buz birikimini engelleyerek; aşırı soğuk hava koşullarında bile cihazın yüksek güvenlikle çalışmasını sağlıyor.

KULLANIMI VE MONTAJI KOLAY

Standart VRF dış ünitelerine kıyasla daha kısa defrost ve daha uzun ısıtma süreleri sağlayan VRV IV C+ Serisi dış ünite, tek bir iletişim noktası üzerinden hassas sıcaklık kontrolü, havalandırma, klima santralleri ve Biddle hava perdeleri gibi bir binanın tüm termal ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahip. Bütün bunların yanı sıra geniş bir iç ünite aralığı da sunan cihaz, Daikin Emura, Shira plus gibi şık VRV iç ünitelerle kullanılabiliyor. Montaj aşamasında da birçok avantaj sunan VRV IV C+ Serisi dış ünite, 30 m iç ünite yükseklik farkı, 190 metre maksimum eşdeğer boru uzunluğu; toplamda ise 500 metre boru uzunluğu gibi olanaklarla geniş bir borulama aralığı sunarak kullanım kolaylığı sağlıyor.

BENZERLERİNDEN AYRIŞAN TEKNOLOJİ

10-42 HP arasında geniş kapasite aralığına sahip olan ısı pompalı dış ünite, tüm VRV IV standartlarını ve teknolojilerini kullanma kabiliyetiyle bu alandaki benzerlerinden ayrışıyor. VRV’yi en yüksek sezonsal verimlilik ve konfor için özelleştirme imkanı sunan değişken soğutucu akışkan sıcaklığı ve basitleştirilmiş devreye alma, yapılandırma ve özelleştirme yazılımı olan VRV configurator VRV IV C+ Serisi’nin öne çıkan özellikleri olarak dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra; 7 haneli ekran ve tam inverter kompresörler, 4 taraflı dış ünite eşanjörü, soğutucu akışkan soğutmalı inverter güç kontrol kartı, yeni DC fan motoruyla özellikle soğuk bölgeler için ideal bir çözüm olarak kabul görüyor. Serbest dış ünite kombinasyonu, cihazın montaj alanı veya verimlilik gereksinimlerinin karşılanması için mükemmel bir ortam sağlıyor.

Daikin’in tüm VRV IV dış ünitelerinde eşsiz özellik olan değişken soğutucu akışkan sıcaklığı; soğutucu akışkan sıcaklığının yüke göre ayarlanabilmesini sağlıyor ve VRV IV C+ Serisi dış ünitelerde de sunulan bir özellik olarak tercih sebebi oluyor. Bu ürün ile birlikte geliştirilen yüksek ısıtma performansı sağlamak üzere optimize edilen yeni buhar enjeksiyonlu scroll kompresör ise cihaza yüksek kısmi yük verimliliği ve yüksek sezonsal verimlilik sağlıyor.

Yüksek sezonsal verimlilik ve yüksek ısıtma performansı için optimize edilen yeni buhar enjeksiyonlu scroll kompresör bulunan VRV IV C+ Serisi’nde yer alan benzersiz geri basınç kontrolü ile düşük kısmi yüklerde daha yüksek verimle çalışacak şekilde geri basınç kontrol portu sunuluyor. Bu sayede kısmi yüklerde hareketli scroll’un sabit scroll’a tam temas etmesi sağlanarak sıkıştırılmamış soğutucu gaz sızıntısı dolayısıyla kapasite kaybı olmadan kompresörün çalışması sağlanıyor. Kompresörde geliştirilen bir diğer nokta ise çekvalfli benzersiz enjeksiyon yapısı sayesinde cihazın düşük yüklerde çalışması sırasında ortaya çıkan geri akışları engelliyor olması.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

125. Sayımız Yayında.