Aldağ Banner
Aldağ Banner

Bosch Termoteknoloji, ‘MEC Optimize Dijital Verimlilik Asistanı’ ile kesintisiz ve verimli sistem işletimi sağlıyor

Bosch Termoteknoloji, ‘MEC Optimize Dijital Verimlilik Asistanı’ ile kesintisiz ve verimli sistem işletimi sağlıyor

Hayatı kolaylaştıran iklimlendirme çözümleri sunan Bosch Termoteknik, endüstriyel kazan sistemleri için geliştirdiği “MEC Optimize Dijital Verimlilik Asistanı” ile kullanıcılara kişiselleştirilmiş hizmet sağlıyor.

Bosch Termoteknoloji, Ticari ve Endüstriyel alandaki buhar ve sıcak su kazanları, havalandırma ve soğutma sistemleriyle kullanıcılara ihtiyaçları olan yüksek verimli çözümleri sunuyor. Bu çözümlere bir yenisini ekleyen Bosch, endüstriyel kazan sistemleri için kontrol sistemine entegre akıllı izleme ve optimizasyon aracı olan MEC Optimize “Dijital Verimlilik Asistanı”nı geliştirdi.

Kazan sisteminden ve bağlantılı sistem bileşenlerinden tüm verileri toplayarak en doğru şekilde analiz gerçekleştiren Dijital Verimlilik Asistanı, ilgili analizleri sistem ömrü boyunca saklayabiliyor. Aynı zamanda enerji tüketiminde meydana gelen artışları belirleyerek buna göre kazanların işletim modunu da değerlendiriyor. Böylece sistem verimi sürekli takip edilmiş oluyor. Bununla birlikte MEC Optimize ile, işletim karakteristikleri temel alınarak kazan komponentleri bazında yıpranma süreleri tahmin ediliyor; bakım, onarım süreleri kullanıcılara bildiriliyor. Verimliliği arttıracak önlemler sunan Dijital Verimlilik Asistanı, kullanıcılarını bu bilgileri nasıl uygulayabileceği konusunda yönlendiriyor.

Kazan işletim veri defteri ile akıllı ve kişiselleştirilmiş hizmet

Kullanım kılavuzları gibi sistem ile ilgili tüm önemli dokümanlar dijital olarak MEC Optimize Asistanı’na kayıtlı bulunuyor ve operatöre bu şekilde sunuluyor. MEC Optimize üzerinden kazan işletim veri defteri de tutulabiliyor. İlgili ölçümleri periyotlar halinde kazan işletim veri defterine giren kazan operatörü, ihtiyacı olan tüm işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Sistemin sahip olduğu onay veya arşiv maksatlı dışa aktarma fonksiyonu ile veriler çeşitli formatlarda tekrardan dışa aktarılabiliyor.

Akıllı kazan işletim veri defteri girilen verileri kontrol ederek üretici gereklilikleri ile karşılaştırıyor ve herhangi bir sorun olması durumunda önleyici aksiyon önerileri sunuyor. Böylece Dijital Verimlilik Asistanı kişiselleştirilmiş hizmet sağlamış oluyor.

Kapsamlı ve şeffaf veri görüntüleme

Bosch MEC Optimize Dijital Verimlilik Asistanı kullanım kolaylığı sağlayan ara yüzüyle; kazan sisteminin durumuna akıllıca yapılandırılmış genel bakış sağlıyor ve sistem verilerinin net olarak gösteriyor.

Bosch Termoteknoloji, endüstriyel sistemlerin sağlıklı ve verimli işletimi için geliştirdiği MEC Optimize Dijital Verimlilik Asistanı ile ihtiyaç duydukları her an kullanıcılara destek oluyor. Bosch Ticari ve Endüstriyel ürünleri hakkında detaylı bilgi kurumsal web sitesinde.

Bosch Termoteknoloji

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

104. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: