Aldağ Banner
Aldağ Banner

Bosch Termoteknik, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında 71. oldu!

Bosch Termoteknik, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında 71. oldu!

İklimlendirme kategorisinin güçlü firmalarından Bosch Termoteknik, “İSO-Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması”nın 2019 yılı sonuçlarında ticarete olan katkısı ile 71. sırada yer aldı.

Hayatı kolaylaştıran teknolojiler üreten ve geliştiren, kullanıcılarının ihtiyacı için yüksek verimli sistem çözümleri sunan Bosch Termoteknik, Türkiye ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyor. Şirket, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından 52 yıldır kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilen Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda başarılı iş sonuçlarıyla 71. oldu. Tüm dünya için zorlu geçen 2019 yılını Türkiye %0,9 büyüme ile kapatırken, sanayi sektörü ise %0,2 büyüdü.

Manisa Fabrikası Türkiye için önemli bir üretim ve ihracat üssü

Bosch Termoteknik Türkiye, yaklaşık 1000 çalışanı ile güçlü bir üretim kapasitesine sahiptir. Yoğuşmalı kombi üretim üssü olan Manisa Fabrikası’nda her yıl 700.000’den fazla kombi üretilmektedir. Üretiminin %70’ini Avrupa, Kafkaslar, Orta Doğu, Körfez Bölgesi, Latin Amerika ve Uzak Doğu’daki toplam 41 ülkeye ihraç eden şirket, gerçekleştirdiği bu satışla kendi sektöründe ihracat 1.’si ve Türkiye’nin en büyük 40. ihracatçısıdır. Bosch Termoteknik Türkiye, üstün teknolojisi ve ürün portföyüne kattığı ürünlerle dünya pazarındaki konumunu her geçen yıl daha da güçlendirerek ihracat alanında ülke ekonomisi için yarattığı katma değer ve kazandığı başarıyla öne çıkmaktadır. Başarılı ihracat rakamlarını her yıl aldığı ödüllerle destekleyen şirket, iklimlendirme sektöründe yıllardır süregelen ihracat şampiyonluğuna, 2019 yılında TİM İhracat Ödülleri tarafından bir yenisi daha eklemiştir.

İhracat başarısının yanı sıra Bosch Grubu’nun önemli bir üretim ve Ar&Ge üssü olan Manisa Fabrikası, dünyanın en fazla kombi üreten tesisleri arasında ön sıralarda yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

103. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: