Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Bakanlarımız ALDAĞ A.Ş. Akhisar Tesisini Gezerek Bilgi Aldılar

3 Dakika Okuma

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve ALDAĞ A.Ş.’nin Manisa Akhisar’da bulunan, Türkiye Merkezi İklimlendirme Sektörünün en büyük merkezi sistem üretim yatırımı olan yeni tesislerinde incelemelerde bulundu. Ziyaret kapsamında ALDAĞ A.Ş. nin yeni üretim hatlarını ve idari binalarını gezen her iki bakan fabrikayla ilgili detaylı bilgiler aldılar. Bu çerçevede Aldağ A.Ş. yetkilileri, 32.000 m² toplam üretim alanına toplamda 36.000m2 ye sahip modern tesisin Leed Yeşil Bina Sertifikası almasını sağlayacak özellikleri, yenilenebilir enerji kaynaklarının, yağmur sularının değerlendirilmesi konusundaki teknik detayları hakkında her iki bakana da bilgiler aktardılar. Fabrika ziyaretinin ardından misafir bakanlar bir süre ALDAĞ AŞ çalışanlarıyla tanışma ve sohbet etme imkanı buldular. Fabrika gezisinin tamamlanmasının ardından basın toplantısına geçildi.

Burada ilk olarak sözü alan Sanayii ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konuşmasında, ülkesini ve milletini seven fedakar girişimciler sayesinde Türkiye’nin hem bölgeye hem de ekonomisine katkı sağlayacak böylesine modern, katma değerli ürün üretecek ve istihdam yaratacak tesislere kavuşacağını belirtti. Tüm Türkiye’nin 31 Mart seçimlerine kitlendiğini ve tüm yatırımcıların seçim sonrası süreci beklediğini belirten bakan Varank seçim sonrasında 4,5 yıllık seçimsiz bir dönemin ortaya çıkacağını ve bu ortamında istikrar adına büyük önem taşıdığını belirtti. Bakan Varank en kısa zamanda ALDAĞ A.Ş.’nin yeni tesisini tekrar ziyaret edeceğini belirterek ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu’na çalışmalarında başarılar diledi.

Bakan Varank’ın ardından söz alan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ALDAĞ A.Ş. ‘nin yeni tesisinin hayırlara vesile olmasını diledi. ALDAĞ A.Ş. tarafından yapılan tesislerin yeni istihdam yarattığını belirten bakan Kasapoğlu bu ülkede taş üstüne taş koyan herkese müteşekkir olduklarını, hükümet ve bakanlar olarak bu ülkede üreten, ürettiren herkesin yanında ve destekçisi olduklarını belirtti.

Bakanların ardından söz alan ALDAĞ AŞ İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu konuşmasında, Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlarda , Ekonomik ve Siyasi saldırıların hedefi olduğumuz bir ortamda sanayicilerin yatırım yapma kararların stratejik bir tercih değil Vatan sevgisi temelinde ortaya çıkan bir zorunluluk  durumu olduğunu belirtti. Tüm saldırılara inat, Türkiye’nin büyümeye ve güçlenmeye devam edeceğini belirten Dağoğlu bu süreçte kendi üzerlerine düşenin çok daha fazlasını yapmaya devam edeceklerini belirterek sözlerini bitirdi.

Basın toplantısının ardından ALDAĞ İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu her iki bakana da plaket takdim ederek ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

 

Bir Cevap Yazın