Mechanic Dergi

Enerji ve Tesisat Sektörünün En İyi İçerik Kaynağı

Avrupa’nın ilk su altı restoranı Under, Systemair iklimlendirme çözümleri ile donatıldı

20 Mart’ta kapılarını konuklarına açan su altı restoranı Under, misafirlerini Norveç’in Lindesnes kentinde ağırlıyor.

Konukların konforunu ve tesisin taze havasını sağlamak üzere çeşitli kapasitelerde Systemair Topvex kompakt klima santralleri tercih edildi. Her akşam yemeğinde 35-40 kadar konuğu ağırlama kapasitesine sahip Under, deniz seviyesinden beş metre aşağıda panoramik manzaralar sunmakta.

Denizin vahşi faunasına ve Norveç’in güney ucundaki kayalık sahil şeridine inşa edilen Under’ın yarısına kadar denize batmış olan 34 metre uzunluğundaki monolitik formu, suyun beş metre altındaki deniz tabanına doğrudan oturtulmuştur. Beton kabuğunun pürüzlülüğü yapay resif olarak işlev görecek, deniz minarelerini karşılayacak ve onları yaşatacak şekilde yosun olacağı için, yapı zaman içinde deniz ortamına tam olarak entegre olacak şekilde tasarlanmıştır.

Enka Robotics Team Systemair HSK sponsorluğunda katıldığı uluslararası yarışmada ilk 4’e girdi

Bir grup girişimci öğrenci ve öğretmen tarafından kurulan ve 2010 senesinden bu yana önemli robotik çalışmalarda yer almış olan Enka Tech Robotics Team, bu yıl Systemair HSK sponsorluğunda FRC 2019’a katıldı. 1-4 Mart tarihleri arasında Ülker Sports Arena’da gerçekleşen First Robotics Competition İstanbul Regional’da 26 farklı ülkeden, yaklaşık 3500 takım robotlarını ve bilimsel çalışmalarını sergiledi. ENKA TECH Robotics Team FRC Robot Ekibi, ilk 4’te yer aldı.

İstanbul Havalimanı Duty Free alanlarında da Systemair Kalitesi

Büyük göç 6 Nisan’da tamamlandı ve Atatürk Havalimanı’ndaki tüm operasyon İstanbul Havalimanı’na taşındı. Yeni Havalimanı içerisinde kapladığı 53 bin m2 alan ile dünyanın en büyük Duty Free’lerinden biri yer alıyor. Unifree tarafından işletilen mağazalar, 1500 adedin üzerinde Systemair fancoil ünitesi ile iklimlendiriliyor.
Klasik Duty Free anlayışının sınırlarını zorlayan Unifree, İstanbul Havalimanı geliş katında 4 farklı teknoloji mağazasında sergileyeceği inovatif ürünlerle, yolculara teknolojideki en son yenilikleri herkesten önce deneyimleme fırsatı sunarken, tasarım ürünlere de ulaşma imkanı sağlayacak.

Bir Cevap Yazın