Aldağ Banner
Aldağ Banner

AQUAMATCH Desalinasyon Projelerinin İlk Tercihi Olmayı Sürdürüyor

AQUAMATCH Desalinasyon Projelerinin İlk Tercihi Olmayı Sürdürüyor

1989 yılından beri suyu kazanca dönüştüren Türkiye’nin en deneyimli firması Aquamatch, deneyimini yeni projelere taşımaya devam ediyor.

Gazze Şeridi’nde Gazze halkına deniz suyundan kullanım ve içme suyu sağlamak amaçlı Kuveyt Arap Kalkınma Fonu tarafından finanse edilen ve Kıyı Belediyeleri Su İdaresi (CMWU) tarafından uygulamaya geçirilen desalinasyon tesisinin üçüncü faz projesinde de Aquamatch UNICEF tarafından üçüncü kez çözüm ortağı olarak tercih edildi.

Montaj işlemleri devam eden ve 2021 yılı içerisinde devreye alınması planlanan III. Faz DSAT projesi 14.000 m3/gün kapasiteye sahip olup, tesis Aquamatch’in yüksek verimliliğe sahip multimedya kum filtreleri, kimyasal dozajlama üniteleri, deniz suyu ters ozmozu ve son arıtma ekipmanlarından oluşmaktadır. 41.000 mg/L TDS değerine sahip Gazze deniz suyunun işlemler sonrası TDS değeri < 300 mg/L mertebesine düşürülerek su sıkıntısı çeken Gazze halkına yüksek kalitede içme suyu temin edilmektedir.

AQUAMATCH Desalinasyon
Filistin Gazze Şeridi Deniz Suyu Arıtım Projesi 3.Faz

2014 yılında hayata geçirilmeye başlanan projenin 6.000 m3/gün kapasiteli birinci fazı 2016 yılında, 10.000 m3/gün kapasiteli ikinci fazı ise 2018 yılında Aquamatch tarafından tasarlanmış, üretilmiş ve anahtar teslim olarak Gazze’de kurulmuştur. Üçüncü fazın devreye alınması sonucunda ise 30.000 m3/gün kapasiteye ulaşılmış olup 100.000 kişiye içme suyu temini sağlanmış olacaktır.

AQUAMATCH Desalinasyon
Filistin Gazze Şeridi Deniz Suyu Arıtma Tesisi 1.Faz

AQUAMATCH Desalinasyon

Filistin Gazze Şeridi Deniz Suyu Arıtma Projesi 2.Faz

AQUAMATCH Desalinasyon

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

101. Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: