Alize Mühendislik “Endüstriyel Mutfaklarda Havalandırma ve Filtrasyon” Eğitimine Katılım İlgiyle Devam Ediyor

Alize Mühendislik “Endüstriyel Mutfaklarda Havalandırma ve Filtrasyon” Eğitimine Katılım İlgiyle Devam Ediyor

google-news


S&P Akademi’nin 2021 yılı içinde online olarak devam ettiği ücretsiz eğitimlerinde yer verdiği ‘‘Endüstriyel Mutfaklarda Havalandırma ve Filtrasyon’’ eğitimine bu yıl da Alize Mühendislik Genel Müdürü Jeofizik Mühendisi Cüneyt Tecer konuk eğitmen olarak davet edildi.   

Eğitim 23 Mart 2022 Çarşamba günü mühendisler, teknikerler, mimarlar, işletme sahipleri ve sektöre girmeye hazırlanan mühendislik öğrencilerinden oluşan 47 kişinin katılımıyla iki saate yakın bir süre katılımcılardan gelen sorular eşliğinde gerçekleştirildi.

Eğitim, ideal mutfak çözümleri ana başlığı çerçevesinde proje çözümü, hava dengesi, hava arıtma, yangın çözümü ve enerji tasarrufu konularını içerdi. 

İçeriği videolar, deneyler ve örnekler ile zenginleştirilen eğitimde endüstriyel mutfaklarda egzoz ve taze havanın değerlendirilerek doğru kapasite cihaz seçiminden doğru projelendirme ile enerji verimliliği bağlantısına değinildi.

Endüstriyel mutfak çözümlerini komple bir bütün olarak değerlendiren Alize Mühendislik genel müdürü, doğru ve yeterli hava arıtımı ve değerlendirilmesinin nasıl yapılacağını anlattı ve işletmelerin olabilecek hatalar karşısında yaşayabilecekleri yangınlardan doğru çözümler ile yatırımlarını koruyabileceklerini vurguladı.

Alize Mühendislik Genel Müdürü Cüneyt Tecer, endüstriyel mutfaklarda havalandırma ve filtrasyon uygulamalarının günümüz ihtiyaçları dahilinde geliştirilmesi konusunda sektöre öncülük ettiklerini, gelişen ve değişen ihtiyaçlara yönelik yaptığı yeni çalışmaların sonuçlarıyla uygulanacak konfigürasyonlarda; doğalgazlı ve elektrikli pişirme ile katı yakıtlı (odun ve kömür) pişirmeler ayrı değerlendirilmesinin önemini vurgularken örnek konfigürasyonlar verdi.

Ayrıca, odunlu ve kömürlü pişirmeler için Ar-Ge çalışmalarını yaptıkları, geliştirdikleri ve ihtiyacı olan projelerde başarı ile uyguladıkları yeni ürünleri Promate AquaBrigth ile Promate Mistio’nun müjdesini iletti. Bu iki yeni ürünün projelendirilmesi, uygulaması, çalışma prensibi ve diğer ayrıntıları ile ilgili olarak ayrı bir eğitim hazırlıklarına başladığını duyurdu.

Cüneyt Tecer, ayrıca endüstriyel mutfaklarda havalandırma ve filtrasyondan söz edildiğinde akla ilk gelen marka olmaya devam ettiklerini vurguladı.

Eğitim, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

119. Sayımız Yayında.