ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii DAĞOĞLU : “ISK SODEX’teki Sponsorluk Sistemi Önümüzdeki Dönemde de Aynen Devam Edecek. Kimse Bulanık Suda Balık Avlamasın.”

ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii DAĞOĞLU : “ISK SODEX’teki Sponsorluk Sistemi Önümüzdeki Dönemde de Aynen Devam Edecek. Kimse Bulanık Suda Balık Avlamasın.”

Biz bu sene de aynı yerimizde, 650 m2 stant alanımızda boy gösterdik, bununla birlikte geçen seneki ana iskelete bazı ufak ayrıntılar da ekledik. Biraz daha ekolojik bir ortam yarattık. Nitekim konsept itibariyle yine Türkiye’nin sayılı fuar stantlarından birisini daha ortaya çıkartmış olduk.
Bununla birlikte Türkiye’nin ulusal TV kanalları, standımızdan üç gün boyunca canlı yayın yaptı ve bu vesileyle sektörümüzün fuarı Türkiye kamuoyunun gündemine taşınmış olduk.
Ayrıca fuarın 3. günü ALDAĞ özel oturumunda düzenlenen seminerde “İklimlendirme sistemlerinin dünü, bugünü ve yarını” ele alındı. Aynı zamanda TB1 sınıfı klima santralimizi ilk defa görücüye çıkardık. Bunların yanı sıra Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Makine Mühendisliği bölümü öğrencilerini fuara getirdik. Öğrenciler hem seminerlerimizde izleyici olarak bulunup hem de bizimkinin yanında dilediği standı gezip, sergilenen cihazlar ve firmalarla ilgili bilgi sahibi oldular. Belki de birçok üniversite öğrencisi bu vesileyle ilk defa sektörümüzle tanışmış oldu.

Isk Sodex Fuarındaki geniş çaplı sponsorluk tanıtım ve eğitim faaliyetlerimiz, kulağıma gelen duyumlara göre, bazı kesimleri rahatsız etmiş. Kulağıma gelen duyumlara göre diyorum, çünkü yüzüme karşı herkes methiyeler düzüyor. Öyle ki bulanık suda balık avlamaya çalışanlar var. Ben diyorum ki ISK SODEX’teki sponsorluk sistemi önümüzdeki yıllarda da aynen bu şekilde devam edecek. Hodri meydan.

ALDAĞ A.Ş.’nin Ar-Ge Merkezi Olması Yalnızca Malumun İlanı

Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında 5746 Sayılı Kanun, Türkiye’nin teknoloji yoğun üretiminin geliştirilmesi, bu doğrultuda Ar-Ge insan kaynaklarının güçlendirilmesi, kalite standartlarının yükseltilmesi ve uluslararası rekabetçiliğin artırılması, inovatif girişimciliğin teşvik edilmesi ve neticesinde ülkemize yabancı yatırımların, döviz girdisinin artırılması gibi amaçlara yönelik olarak yayımlanmıştı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü tarafından alınan başvurular gerekli prosedürlerden ve denetimlerden geçirilerek sonlandırılmaya başlamıştı. ALDAĞ A.Ş.’nin Ar-Ge Merkezi olma başvurusunun ardından gerekli işlemler ve denetimler yapılarak, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü tarafından belgelendirme işlemlerimiz tamamlandı. Bakanlık tarafından Ar-Ge Merkezi belgelendirmesini almadan çok önce, yazılım, donanım altyapısından insan kaynaklarına kadar, çok büyük bir yatırımla güçlendirdiğimiz Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi’miz, TB1 ısı köprüsüzlük sınıfında geliştirilen klima santralimiz, ilk yerli EC fanlı fancoil cihazımız gibi çok önemli başarılara imza atmıştı. Şimdi, Türkiye iklimlendirme sektörünün belgelendirilmiş Ar-Ge Merkezi sahibi kuruluş olarak, katma değeri yüksek yeni ürün ve teknolojiler geliştirerek, sektördeki öncü misyonumuzu en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda değerlendirildiğinde aslında bizim Ar-Ge Merkezi statüsü kazanmış olmamız sadece bürokratik bir süreç olmaktan ibaret. Yani fiiliyatta uzun zamanda yürütülen süreçlerin resmiyette de belgelendirilmesi meselesidir.

Yeni Fabrikamızda TB1 Sınıfı Yeni Santrallerimiz ile Üretime Devam Edeceğiz

ALDAĞ A.Ş. klima santrallerinin TB1 (Isı Köprüsüzlük)-T2 (Isı Geçirgenlik) sınıfına giren değerleri, Eurovent tarafından test edilerek belgelendirildi. Eurovent, EN 1886 standardına göre gerçekleştirdiği testler sonucu ALDAĞ A.Ş. Klima Santrallerinin, enerji verimliliğini kanıtlayacak performans değerlerini doğruladı. Yapılan testler neticesinde, ALDAĞ A.Ş.’nin yeni nesil klima santrallerinin; özel tasarımlı ısı köprüsüz panel yapısı ve patentli vida saklama haznesiyle, TB1 sınıfında, 0,8 gibi yüksek bir değer ile yer aldığı görüldü. Bunun yanı sıra ALDAĞ klima santrallerinin, 50-60 mm kaya yünü izolasyonla ulaşılabilecek en iyi sınıf olan T2’de yer aldığı da belgelendirilen performans değerleri arasında. ALDAĞ yeni nesil klima santralleri, 60 mm kaya yünü izolasyonuyla T2 sınıfında 0,8 W/mK değeriyle yer alıyor.

ALDAĞ klima santralleri gövde hava kaçağı testleri neticesinde L1 değerini sağlayarak bu sınıf için en üstün performansta olduğunu, ayrıca gövde mekanik dayanımı konusunda, çelik profilli sağlam yapısıyla D1 sınıfında yer alarak, dayanıklılık iddiasını kanıtladı.

ALDAĞ A.Ş.’nin geliştirdiği, EC motorlu, yüksek verimli, sessiz, özel dizayn panjurlu Fancoil ünitesi ile dünya pazarlarını hedefliyoruz. Özellikle giderek artan LEED, BREEAM gibi yeşil bina sertifikasyonlarının şart koştuğu enerji verimliliğini en üst düzeyde sağlayacak fancoil talebini karşılamak ve dünya fancoil pazarındaki rekabete ayak uydurabilmek için, Ar-Ge ve İnovasyon Merkezimiz, daha sessiz, çok yüksek verimli, kademesiz, oransal debi kontrollü yeni bir cihaz tasarımı üzerine çalıştı ve Türkiye’nin ilk yerli EC fanlı fancoil cihazını geliştirdi. Bu cihazla, yıllık elektrik tüketiminde, şu an kullanılan 3-5 hızlı motorlara göre %50, karbondioksit emisyonunda %50, gürültü seviyesinde 3 dB’e (A) kadar, odanın klimatize edilmesi sırasında geçen sürede on-off 3 hızlı motora göre %30, motorun başlangıçta çektiği akımda, on-off motorlara göre %75 azalma kaydedildi.

ALDAĞ A.Ş. İSKİD BIM Kütüphanesinde kendi ürün gamında yer alan ilk ve tek yerli, milli sermayeli firmadır

ALDAĞ A.Ş. Ar-Ge ve İnovasyon kültürü, çağın gereklerini, bugün ve yarın için müşteri talep ve beklentilerini, yarım asrı aşkın büyük bir birikimin ve yüksek donanıma sahip teknik kadrolarının bilgi ve vizyon süzgeçlerinden geçirerek içselleştiriyor. Bunun neticesinde uluslararası alanda olduğu gibi ülkemizde de yaygınlaşan BIM (Building Information Modelling) çalışmalarına veri, altyapı sağlamak amacıyla BIM Kütüphanemizi geliştirdik. İSKİD URGE BIM projesi kapsamında kurulacak BIM Kütüphanesi’nde yer almak üzere, ALDAĞ A.Ş. Ar-Ge Grubu ve BIM Danışmanlarının hazırladığı 272 adet çizim ve rfa formatlı dosya; “akıllı eleman” bulunuyor. ALDAĞ A.Ş.’nin İSKİD BIM Kütüphanesinde kendi ürün gamında yer alan ilk ve tek yerli, milli sermayeli firma olduğunu da belirtmeliyiz. ALDAĞ A.Ş. işte bu BIM Kütüphanesini, proje müelliflerinin hizmetine sundu. ALDAĞ A.Ş. BIM Kütüphanesi, BIM akıllı eleman kütüphanelerinin nasıl hazırlanması, imalatçı modellerinin hangi verileri içermesi gerektiği konularında başarılı bir örnek olarak; BIM sürecine geçişte iklimlendirme endüstrisine de yol gösterecek.

ALDAĞ A.Ş. Manisa Akhisar Tesisimiz, Türkiye’nin En Büyük Merkezi İklimlendirme Sistemleri Üretim Yatırımı

ALDAĞ A.Ş.’nin Manisa Akhisar’da bulunan, Türkiye merkezi iklimlendirme sektörünün en büyük merkezi sistem üretim yatırımı olan yeni tesisi, 32 bin m² üretim alanı olmak üzere toplamda 36 bin m² alana sahip. Enerji ve su kaynaklarının maksimum düzeyde verimli kullanılması öngörülerek projelendirilen tesisimiz için LEED Gold Yeşil Bina Sertifikamızın başvurusu neticelenmek üzere. Böylelikle Manisa Akhisar tesisimiz, sektörümüzde LEED sertifikası almış en büyük fabrika olacak. Bu yeni tesisimizin modern üretim hatları ve gelişmiş olanakları sayesinde, bugün, ALDAĞ A.Ş.’nin tüm üretimi bu tesis bünyesine alınmış durumda. Bunun üretim planlama, lojistik olanaklar gibi pek çok avantajı ile birlikte üretim hacmimizde ciddi bir genişleme kaydettik. Üretim hacmimizdeki artışı, yurtdışı pazarlarımızdaki varlığımızı güçlendirmek için bir avantaj olarak kullandık. Yurtdışı pazar ağımızın genişletilmesine yönelik yoğun çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Yüksek katma değerli ürün geliştirme çabalarımız, artan üretim olanaklarımız ve genişleyen uluslararası pazarlarımız, ALDAĞ A.Ş.’yi Türkiye’de olduğu kadar uluslararası pazarlarda da dominant oyuncu haline getiriyor.

“Hiçbir zaman yaptıklarımızla tatmin olmadık, daha fazlası için durmadan, yılmadan çalışmak zorundayız.”

Son üç yılda çok fazla kulvarda büyük ilerlemeler kaydettik büyük başarılar kazandık. Hiçbir zaman yaptıklarımızın bizi rehavete sevk etmesine müsaade etmedik. Daha yapacak çok fazla işimizin olduğunu biliyoruz. 5 yıllık iş planımızı birebir takip ediyoruz. Şu ana kadar planladığımız süreçten geri kalmadık hatta pek çok alanda programın önünde gidiyoruz. Gayet tabii Aldağ’ın son yıllardaki çıkışı sadece Türkiye sınırları içerisinde değil yurt dışında da ses getirir bir hale geldi. Aynı vizyonu paylaştığımız, bizleri yavaşlatmayacak dünya ölçeğinde saygınlığı olan yol arkadaşlarına hiçbir zaman olumsuz bakmadık, bakmıyoruz. Bazı adımlar için doğru zamanın gelmiş olabileceğini düşünüyorum. Şartlar olgunlaşırsa Aldağ A.Ş. adına yeni süreçleri başlatmak konusunda hiç tereddüt etmeyeceğimizi bilmenizi isterim. Şirket küresel sisteme entegre olma konusunda oldukça hazır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

88.Sayımız Yayında
%d blogcu bunu beğendi: