Zehnder Radyant Tavan Isıtma Sistemleri Yangın Riski Olmadan Güvenle Isıtıyor

Sağlık, konfor ve enerji verimliliğini bir araya getirerek kendi hayat üçgenini oluşturan Zehnder, yangın riski barındırmayan radyant tavan ısıtma sistemleri ile güvenli ısınma sunuyor.

 

Avrupa’nın ilk çelik radyatör üreticisi Zehnder’in radyant tavan ısıtma ve soğutma sistemleri; fabrikalar, uçak hangarları, üretim ve depo alanları, spor salonları, fuar ve galeriler, ofisler, okullar, kapalı havuzlar, hastaneler ve kafelerde enerji tasarrufu sağlayarak güvenle kullanılıyor. İstenilen boylarda üretilebilmesi ile konfor ve estetiği bir arada sunuyor. Geniş renk seçeneğiyle bulunduğu ortama en iyi şekilde uyum sağlayan sistem, mekanlara şık ve güvenli bir sıcaklık getiriyor.

 

Her adımda kalite her adımda güven

 

Binlerce metrekarelik geniş alanlardan küçük mekanlara kadar her kapalı ortamı güvenle ısıtan Zehnder radyant tavan ısıtma ve soğutma sistemleri, sıcaklıkları 400-500 dereceye kadar çıkan, gazlı veya açık alevli radyant sistemlerin aksine, maksimum su sıcaklığı 120 dereceye kadar çıkıyor ve insanları bunaltmadan kaliteli ve konforlu sıcaklık sağlıyor. Galvanizli çelik boruları sayesinde korozyon koruması olan Zehnder radyant tavan ısıtma ve soğutma sistemlerinin bulunduğu ortamda gaz hattı bulunmadığı için yangın riski de ortadan kalkıyor.

 

Güneşten ilham alan ekonomik ısıtma

 

Sistem, güneşle aynı ısıtma prensibiyle çalışıyor ve ortamda bulunan kişilerin her zaman dinç kalmasını sağlarken soğuktan ya da sıcaktan olumsuz etkilenilmesini engelliyor. %40’ın üzerinde enerji tasarrufu sağlayan Zehnder radyant tavan ısıtma ve soğutma sistemleri, tahrik enerjisi için ekstra elektrik maliyeti çıkartmıyor. Bakım ve servis maliyeti olmayan ve istenilen enerji kaynağına adaptasyonu sağlanabilen sistem, uzun ömürlü bir çözüm.

 

Kolay şekilde maksimum fayda

 

Işınım ile ısı transferi ve tüm hacimde homojen ısı dağılımı sağlayan Zehnder radyant tavan ısıtma ve soğutma sistemleri, ısıtmanın ve serinletmenin hemen hissedilmesine olanak sağlıyor. Tüm mekanlarda kullanılan bu sistem, tamamen sessiz çalışması ve toz sirkülasyonu olmaması ile her mekana sağlık, kalite ve verimlilik getiriyor. Modüler yapıya sahip sistem, sıcaklık değişimlerine de hızlı reaksiyon göstererek memnuniyeti garantiliyor. Zehnder radyant tavan ısıtma ve soğutma sistemleri, hafif yapısı ile kolay montaj imkanı sağlarken, esnek montaj imkanı ve demonte sistemi ile de kullanıcılarına esneklik sağlıyor. Su ile çalışması nedeni ile yüksek ısıtma ve serinletme kapasitesi sunan sistem, mekan sahiplerine mekan hacminden de maksimum faydalanabilme imkanı veriyor.

 

Zehnder Hakkında

İsviçre’den dünyaya…

1890 yılında mekanik atölye olarak kurulan Zehnder, 1923 yılında Zehnderli markası ile hafif motosiklet üretimine başlıyor. İsviçre’de 1930 yılında, Avrupa’nın ilk çelik radyatörü olan Zehnder Charleston’u üreterek sektöre adım atan Zehnder, o güne kadar sadece döküm radyatör üretilen pazara değişmeyecek bir yenilik getirerek gücünü ilk andan itibaren hissettirmeye başladı.

1954 yılında, güneşle aynı ısıtma prensibiyle çalışan radyant tavan ısıtma-soğutma sistemlerinin üretimine başlayarak sektöre farklılık getirdi.

Sektörde yenilikçi sıfatı ile tanınan ve 1980’li yıllarda sektörü banyo radyatörü, havlu radyatör konsepti ile tanıştıran Zehnder, 2000’li yıllarda da havalandırma sistem ve çözümlerini portföyüne katmış, 1930 yılından beri de tubuler radyatör pazarında tüm dünyada liderliğini devam ettirmektedir. Günümüzde Zehnder Group 3000’den fazla çalışanı, 15’e yakın üretim tesisi ile 30’dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle