Yüksek Verim ve Üstün Performansla Pazarın Lideri Baymak Lectus

Baymak Lectus yoğuşmalı kazanlar, premix yanma teknolojisi sayesinde %111’e varan oranlarda yüksek verim sağlıyor. Pahalı enerjiye karşı, temiz bir doğa için tasarlanan Lectus yoğuşmalı kazan serisi Doğalgaz ve LPG kullanımına da uyum sağlıyor.

Baymak’ın Avrupa teknolojisiyle Türkiye’ye taşıdığı Lectus yoğuşmalı kazanlar %111‘e varan verimliliği ile yakıt tasarrufunu en üst noktaya taşıyor. Lectus kazanlar, 5627 sayılı ErP- Enerji Verimliliği Direktifi kapsamında hazırlanan “Binalarda Enerji Performansı” (BEP) yönetmeliği ile toplam kullanım alanı 2.000 m²’den büyük olan binalarda merkezi ısıtma sistemlerinin zorunlu hale geldiği bu dönemde kullanıcılara avantaj sunuyor. Baymak Lectus Duvar Tipi yoğuşmalı kazan serisi içerisinde yer alan 65, 90 ve 115 modellerinin en büyük özelliği ise ‘Premix Yanma’ teknolojisi.

Premix teknolojisine sahip Lectus kazanlar verimliliği belirleyen teknolojisi sayesinde, bir birim gaz için gerekli olan havayı yanma öncesinde gaz ile karıştırarak ideal yanma sağlıyor. Eski tip kazanlarla karşılaştırıldığında Lectus kazanların performansında %30 oranında daha fazla verim alınıyor.

Yüksek güç ve performansın bir arada olduğu Lectus kazanlar, renkli ve geniş LCD ekranı sayesinde kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlıyor. Baymak için özel üretilen RVS kaskad kontrol paneliyle, 15 adet yoğuşmalı Lectus kazan tam otomasyona bağlı olarak kontrol edilebildiği gibi her kazan ayrıca, kendi içinde modüle edilebiliyor. Hem bina yöneticileri hem de bina görevlileri için kontrol ve yönetim kolaylığı sunan RVS kaskad kontrol paneli ısıtma, kullanım sıcak suyu veya farklı zonların ayrı ayrı kontrol edilip, günlük ve haftalık olarak programlanmasını da sağlıyor. Sisteme uzaktan erişim sağlayan web server ara yüzü sayesinde tüm kontrol ve yönetimler istenilen yerden kolaylıkla yapılabiliyor. Sistem herhangi bir sorun yaşadığında otomatik bilgilendirme ile konu merkeze ulaştırılarak çözüme en kısa sürede ulaşılıyor.

Pahalı enerjiye karşı, temiz bir doğa için tasarlanan Lectus yoğuşmalı kazan serisi düşük emisyon değerleriyle çevre dostu bir ürün olarak dikkat çekiyor.  TS EN, CE ve ISO 9001 kalite belgesine sahip olan Lectus kazanlar doğalgaz ve LPG kullanımına uygun olarak üretilmiştir. Özel Alüminyum-Magnezyum-Silisyum alaşımlı döküm eşanjörü sayesinde yüksek ısı iletkenliği sağlayan Baymak Lectus kazanlar, fiber kaplı paslanmaz çelik modülasyonlu brülörü ve modülasyonlu fan grubu sayesinde maksimum verimi sunuyor. 500x500x750 mm kompakt ölçüleri sayesinde küçük alanlarda büyük kapasitelere ulaşma imkânı sağlayan Lectus, kazan dairesi kurulumunda da kolaylıklar yaratarak beklentilere tam anlamıyla cevap veriyor.

Baymak Lectus Yoğuşmalı Kazanlar, duvar tipi yoğuşmalı kazan pazarında açık ara liderliğiyle pazara adını veriyor. Lectus serisi premix teknolojili yoğuşmalı kazanlarda, devreye alınma tarihi itibari ile 3 yıl garanti hizmeti veren Baymak, kazan dairesi çözümlerinde Baymak ürünlerinin tercih edilmesi halinde yoğuşmalı kazanlara 5 yıl sistem garantisi veriyor.

Teknik Özellikleri

 1. Kapasite: 65, 90, 115 Modelleri
 2. 15 Kazana Kadar Kaskad Çalıştırma
 3. Kaskad Sistem Baymak Kazanlar İçin RVS Siemens Kontrol Panelleri
 4. TS EN Ve CE Belgeli, ISO 9001
 5. Geri Akım Klapesi İle Yüksek Güvenlik
 6. %111,3’ e Varan Yüksek Verim
 7. 15 Kazana Kadar Kaskad Çalıştırma
 8. Al-Mg-Si Döküm Isı Eşanjörü
 9. Paslanmaz Çelik Brülör
 10. Premix Modülasyon
 11. Sessiz Çalışma
 12. Donma Korumasına Sahip
 13. %16-100 Modülasyon Aralığı (Lectus 115 İçin)
 14. Dijital Ekran
 15. Dogalgaz Ve Propan İle Çalışma İmkanı
 16. Kompakt Ölçüler
 17. Düşük Emisyon Değerleri İle Çevre Dostu
 18. 100/150 Mm Baca Bağlantısı
 19. 0,8-6 Bar Arası Kazan Su Basıncı
 20. Gaz Hattı 21 Mbar Gaz Basıncı

Benzer İçerikler

Yorum Ekle