Yerli Tasarımlarıyla İmbat, Kamu ve Özel Sektörün Tercihi

Yüzde yüz yerli ürün tasarımlarına imza atan ve üretimini gerçekleştiren İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, farklı ürün gruplarıyla hem kamuda hem de özel sektörde projelere verimli çözümler sağlıyor.

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri Genel Müdürü Nuriye Gümrükcüler: “İster kamuda ister özel sektörde, nitelikli projelerin bu ülkeye katkı sunacağına inanıyorum.”

Hilltown AVM ile ilgili “yatırımlarıyla önemli bir role sahip Rönesans Grup’un son projesi Hilltown AVM ile İzmir’e yeni bir heyecan geliyor. Mimarisi ve içeriğiyle şimdiden büyük ilgi çeken bu projenin iklimlendirme ayağında İmbat olarak yer almaktan gurur duyuyoruz” açıklamasında bulunan Nuriye Gümrükcüler; Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi için ise “ülkemizin kültürel ve sosyal alandaki gelişimi için bu konulardaki faaliyetlerinin artması, potansiyellerin değerlendirilmesi gerekiyor. Ulusal ve uluslararası etkinliklerin merkezi olacağına inandığımız bu projenin değerinin farkındayız” dedi.

ÜRÜN GRUPLARI

 • Çatı tipi klima
 • Su soğutma grubu
 • Hassas kontrollü klima
 • Paket hijyenik klima santrali
 • Havuz nem alma cihazı
 • Klima santrali
 • Isı geri kazanım cihazı
 • Isı pompalı ısı geri kazanım cihazı
 • Kondensing unit
 • Soğuk hava deposu
 • Su soğutma kulesi
 • Vinç kabini kliması

Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi, Eskişehir Ticaret Odası

Eskişehir Ticaret Odası’nın fuarcılık ve kongre turizmine katkı sağlayacak önemli yatırımı, Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi’nin iklimlendirmesi için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri seçildi.

Tam donanımlı, 750 kişi kapasiteli bir oditoryum ile 100, 50 ve 25 kişi kapasiteli beş farklı toplantı salonunun yer aldığı kompleksin çeşitli alanlarında sağlıklı ve ideal koşullarda bir iklim sunmak için verimliliği ile ön plana çıkan İmbat çatı tipi paket klima santralleri tercih edildi.

Proje kapsamında 96,1 kW soğutma, 103 kW doğalgazlı ısıtma kapasitesinde, 19.100 m3/h vantilatör debili aksiyal power egzost fanlı İmbat’ın AC Plug Fanlı MODBUS Bina Yönetim Sistemine uyumlu 16 adet çatı tipi kliması yer aldı. Yüksek verimlilik odaklı Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirilen İmbat çatı tipi klimalar, çevreye duyarlılığıyla da avantaj sağlıyor. 7-350 kW kapasite aralığında 65.000 m3/h debiye çıkan, tamamı A ve B enerji sınıfında yer alan İmbat çatı tipi klimalarda çevreci akışkan R410a gazı kullanılıyor.

Hilltown AVM, Rönesans Gayrimenkul Yatırım

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. (RGY), Rönesans Grubu’nun ticari gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketi, İzmir-Mavişehir’de yer alan ve merakla beklenen Hilltown Alışveriş Merkezi’nin iklimlendirmesi için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’ni seçti.

Türkiye’nin farklı noktalarında hayata geçirdiği projelerle etki yaratan Rönesans Gayrimenkul’un İzmir’deki son yatırımı, Karşıyaka, Mavişehir’deki Hilltown AVM oldu. Açık ve kapalı alanlarla tasarlanan alışveriş merkezinde; sinema, foodcourt, performans merkezi ve muhtelif alanların iklimlendirmesini sağlamak içinse İmbat çatı tipi paket klima cihazları tercih edildi. Projede sağlıklı ve ideal iklimi sağlamak için 13,5-173,9 kW soğutma, 9,4-77,4 kW heat-pump ısıtma kapasite aralığında, 3.600 m3/h ile 32.500 m3/h debi aralığında toplam 3.440 kW soğutma, 3.168 kW ısıtma kapasiteli, 28 adet paket çatı tipi klima cihazı kullanıldı.

Projede yüksek verim sağlamak için heat-pump ısıtmalı, direk akuple değişken devirli, invertörlü, AC plug tip çift fanlı, taş yünü izolasyonlu çift cidar gövdeli, asimetrik kompresörlü ve termodinamik ısı geri kazanımlı cihazlar tercih edildi. Asimetrik soğutma ile kısmi yüklerde yüksek verim eldesi, termodinamik ısı geri kazanımı ile atılan egzoz havasından enerji geri kazanımı sağlanması hedeflendi.

Cihazlar en gelişmiş otomasyon ve yazılıma sahip BACNET-Bina Yönetim Sistemine uyumlu; akıllı çalıştırma/durma (smart start/stop), gece süpürmesi (night purge), iç hava kalitesine göre çalıştırma (CO2 demand ventilation), serbest soğutma (free cooling) ve ekonomizör gibi enerji verimliliği senaryoları ile yangın güvenliğine yönelik otomasyon senaryolarına sahiptir.

Yüksek verimlilik odaklı Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirilen İmbat çatı tipi klimalar, çevreye duyarlılığıyla da avantaj sağlamaktadır. 7-350 kW kapasite aralığında 65.000 m3/h debiye çıkan, tamamı A ve B enerji sınıfında yer alan İmbat çatı tipi klimalarda çevreci akışkan R410a kullanılmaktadır.

%100 yerli sermayeyle kurulan İmbat, %100 yerli tasarımlara imza atmaya devam etmektedir. İmbat, yüksek verimli ürünleriyle hem projelere hem de dünyaya kazanç sunmaktadır.

 

Benzer İçerikler

Yorum Ekle