Vaillant Türkiye’nin Yıllık Aile Toplantısı Almanya’da

Vaillant Türkiye’nin Geleneksel Yıllık Aile Toplantısı, bu yıl 08 – 11 Şubat tarihleri arasında Almanya; Remscheid-Düsseldorf-Köln-Gelsenkirshen ve Hollanda; Eindhoven şehirlerini kapsayan bir organizasyonla yapıldı. 4 gün süren seyahatte Vaillant’ın Türkiye genelindeki 250 yetkili satıcısı, Vaillant Remscheid ana fabrikasında yeni nesil ecoTEC tam yoğuşmalı kombi üretim tesisini ve Gelsenkirshen’de bulunan solar, ısı pompası, kazan, mini kojenerasyon üretim tesislerini yakından görme imkânı buldular.

Seyahat kapsamında, Vaillant Türkiye Yıllık Aile Toplantısı da Düsseldorf Hilton Otel’de gerçekleştirildi. “Farkı açıyoruz”  konseptinde düzenlenen toplantı Vaillant’ın 140 Yıllık başarılı performansını özetleyen özel bir film gösterimiyle başladı. Vaillant Group CEO’su Dr. Carsten Voigtlaender tüm Vaillant Ailesi’ne hoş geldiniz derken, Vaillant Group’un 2013 yılı başarılarını ve geleceğe ait hedeflerini açıkladı.
Vaillant Group Türkiye CEO’su Dr. Axel Busch, davetlilere Vaillant Group Türkiye Stratejileri hakkında bilgi vererek 2013 yılının genel bir değerlendirmesini yaptı, Group’un küresel ölçekte stratejilerini ve Türkiye organizasyonunun önemine değindi.
Vaillant Group Pazarlama Direktörü Tanja Brinks, Vaillant Group’un pazarlama stratejileri ve 140. yıl etkinlikleri hakkında geniş bilgi verdi. 140. yıl ile birlikte pazarlamada grup olarak yeni bir döneme girdiklerini belirtti.
Vaillant Group Türkiye Finans Direktörü Alper Avdel, makro düzeyde dünya ekonomisi, Türkiye’nin ekonomik yapısı ve Avrupa ülkeleri arasındaki konumu hakkında değerlendirmelerde bulunduktan sonra Vaillant Türkiye’de hayata geçirilecek olan finansal yenilikleri paylaştı.
Vaillant Group Türkiye Servis Direktörü Hakan Yıldız ve Servis Müdürü Hasan Kardeşler de, Vaillant Türkiye’nin servis gücü, araç parkı, yapılan personel eğitimleri ve çağrı merkezinin 2013 yılı aktivite ve performansları konusunda bir sunum yaptı.
Vaillant Türkiye Satış Müdürü Vedat Yazar yetkili satıcı iletişim kurulunun 2013 yılı faaliyetleri  hakkında bilgi verdi ve 2014 yetkili satıcı iletişim kurulu üyeleri seçimi gerçekleştirildi.
Vaillant Türkiye Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Özgür Gök, 2013 yılında gerçekleştirilen pazarlama faaliyetleri ve 2014 yılında planlanan aksiyonlar ile ilgili yetkili satıcıları bilgilendirdi.
Vaillant Türkiye Genel Müdürü Levent Taşkın, konuşmasının ilk bölümünde satış, pazarlama, teknik eğitim, Tüketici Club ve tüketici şikâyet departmanlarının 2013 yılı boyunca hayata geçirdikleri faaliyetleri paylaştı. Taşkın, Vaillant Türkiye’nin yıllardır süren başarılı grafiğinde en büyük paya sahip olan iş ortaklarına da teşekkürlerini sundu.
Ayrıca, 2013 yılı boyunca yaptıkları çalışmalarda başarı gösteren yetkili satıcılar, Kalite – Tüketici Memnuniyeti – Performans kategorilerinde ödüllendirilerek plaketlerini aldılar.
Vaillant Ailesi’nin başarı kriterleri hakkında da bilgi veren Taşkın, bu başarılı ailenin gelecek yıllarda gelişen ve değişen Türkiye ve dünya şartlarına göre nasıl daha iyi organize olması gerektiğine dair bilgiler verdi. Ayrıca konuşmasının son bölümünde Levent Taşkın, Vaillant Türkiye’nin geleceğe ait staretejilerini ve projelerini iş ortaklarıyla paylaştı. Taşkın, yepyeni bir vizyon ile değişen kanun ve tüketici beklentilerine göre Vaillant Türkiye’nin dağıtım kanalı, servis, teknik ve eğitim bölümü ile pazarlama fonksiyonlarında yeniden yapılanmanın esas olduğu 2020 projelerini detaylarıyla iş ortaklarına açıkladı.
Konuşmasının son bölümünde Taşkın, Vaillant Türkiye’nin 2014 hedefleri ve pazara sunulacak yeni ürünler hakkında bilgi verdi.
Büyük heyecan yaratan konuşmasının ardından Taşkın tüm iş ortaklarıyla birlikte yılmadan projelerini gerçekleştireceklerine dair büyük destek ve söz alarak konuşmasını tamamladı.
Her zaman olduğu gibi ilkleri yaşatan Vaillant’ın bu yılki sürprizi, yeni nesil tam yoğuşmalı kombi; yeni ecoTEC oldu. Toplantıda Vaillant iş ortaklarına lansmanı yapılan yeni nesil ecoTEC 5 yoğuşmalı kombi özel tanıtım gösterisinden sonra, yetkili satıcıların beğenisine sunuldu.
Katılımcılar, toplantı sonrasında gala yemeği ile bir araya gelerek keyifli zaman geçirdiler. Aynı zamanda Kalite Ödül sistemi gereği Türkiye çapında en iyi puanı alan ilk 11 firmanın yer aldığı ‘2013 Vaillant Türkiye Kalite Takımı’nın çok özel şovlar ile tanıtıldığı gala yemeği birbirinden ilgi çekici gösteri ve eğlenceli müzikle devam etti.
Yapılan toplantılar sonrasında, Hollanda’nın Eindhoven şehrine geçen yetkili satıcılar, kentin turistik ve tarihi bölümlerini gezdiler. Günün akşamında hep birlikte Philps Stadı’nda PSV Eindhoven- Twente futbol maçını seyretme imkanı bulan konuklar stadyum içerisinde özel bölümde yemek organizasyonu sonrasında Einhoven’dan Düsseldorf şehrine geçtiler.
Seyahatin bir sonraki gününde ziyaretçiler, Vaillant’ın Remscheid’deki ana fabrikasına giderek yeni nesil ecoTEC tam yoğuşmalı kombi üretim tesislerini ziyaret etti. Yetkili satıcılar, fabrikadaki Vaillant’ın ‘one piece’ üretim metoduna göre kombi üretimine dahil oldular ve kombi üretme fırsatı yakaladılar.
Aynı gün Gelsenkirshen’de bulunan güneş enerjisi, ısı pompası, mini kojenerasyon ve kazan üretim fabrikasına da ziyaret gerçekleştirildi. Robot teknoloji ile üretilen yüksek verimli auroTHERM güneş enerji kollektörleri, ısıtma-sıcak su ve elektrik üretimini aynı anda sunan ecoPOWER mini kojenerasyon ürünleri yetkili satıcıların ilgi odağı oldu. Enerjinin verimli kullanılmasında önemli yeri olan yenilenebilir enerjili sistemler hakkında genel bilgilendirme ile fabrika ziyareti tamamlandı.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle