Üntes VRF TESKON Sodex Fuarı’na Katıldı

Üntes VRF, Türkiye’de tek yetkili distribütörü olduğu Hisense ürünleri ile İzmir’de düzenlenen 2017 Teskon Sodex Fuarı’nda yerini aldı.

19 Nisan-22 Nisan 2017 tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşen TESKON, doğalgaz, ısıtma, soğutma, klima, pompa, vana, tesisat, su arıtma gibi sektörün farklı ürün gruplarını tek bir çatı altında toplarken aynı zamanda, 13. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresine de ev sahipliği yaptı.

Üntes de VRF pazarına girdiği Hisense ürünleri ile birlikte fuarda yerini aldı. Üntes’e yakışır stantta VRF ürünlerinin geniş ürün gamını görmek mümkündü. Fuar kapsamında stantta sergilenen dış üniteler;  kaset tip, duvar tipi, kanal tipi, yer/tavan tipi, %100 taze hava besleme iç üniteleri; bağlantı kitleri ve kontrol aksesuarları sektörle buluştu.  İlk günden itibaren yoğun ilginin olduğu stantta “İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü” ekibine “Hisense VRF Sistemler ve Mimari Çözümler” sunumu yapıldı. ESSİAD ekibinin de ziyaret ettiği stantta farklı bölgelerden gelen sektör müşteri ağırlandı. Standa müşterilerin ilgisi oldukça yoğundu.

TESKON sırasında düzenlenen Üntes-VRF Hisense lansmanı ise 500’e yakın kaltılımcı ile oldukça keyifli geçti. Sektörün öncüleri Hisense ürünleri ile tanışma fırsatı elde ettiler.

Kongreye de aktif katılım gerçekleştiren Üntes ekibinden Ar-Ge Mühendisi Akbar Firouzfar “Fan-Coil Ünitesi Komponentlerinin Bütünleşik Performansının Değerlendirilmesi” konulu sunum yaptı. Sektör profesyonellerinin yoğun katılımı olan bu seminer, simülasyon ve simülasyon tabanlı ürün geliştirme sempozyumunda sunuldu.

Üntes Sodex Ankara Fuarı’nda Sektörü Ağırladı

Üntes, tam kadro olarak 10-13 Mayıs tarihlerinde ATO Congressium’da düzenlenen Sodex Ankara Fuarı’nda yerini aldı. Üntes, fuarda Türkiye’de tek yetkili distribütörü olduğu Hisense ürünleri, yeni rooftop çatı tipi klima santralleri ve diğer merkezi sistem ürünlerini ziyaretçileriyle buluşturdu.

İklimlendirme sektörünün en önemli buluşmalarına ev sahipliği yapan SODEX Ankara, ATO Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nde HVAC-R sektörünü bir araya getirdi. Fuar, doğalgaz, ısıtma, soğutma, klima, pompa, vana, tesisat, su arıtma, jeotermal ve güneş enerjisi sistemleri gibi farklı ürün gruplarını tek bir çatı altında toplayarak, ziyaretçilerine sektörün yeniliklerini keşfetme imkanı sundu.

İklimlendirme Sanayi İhracatçılar Birliği (İSİB) tarafından desteklenen  fuarın açılışını yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Mehmet Özhaseki Üntes standını ziyaret etti ve üretimler hakkında bilgi aldı.

Üntes, VRF pazarına girdiği Hisense Hitachi Air Conditioning Co. Ltd. Hisense VRF sistemleriyle birlikte yeni ürünleriyle fuarda yerini aldı.

Üntes’e yakışır stantta VRF ve merkezi iklimlendirme sistemlerinin geniş ürün gamını görmek mümkündü. Fuar kapsamında stantta sergilenen dış üniteler;  kaset tip, duvar tipi, kanal tipi, yer/tavan tipi, %100 taze hava besleme iç üniteleri; bağlantı kitleri ve kontrol aksesuarları, rooftop çatı tipi ve standart klima santrali, su soğutma grubu ve kabinli ve gizli tip fan coil üniteleri sektörle buluştu.

İlk günden itibaren yoğun ilginin olduğu stantta ziyaretçilere “Hisense VRF Sistemler ve Mimari Çözümler” sunumları yapıldı. Ayrıca, Üntes Klima santralleri ve Hisense iç üniteleri ile VRF DX uygulamaları (çoklu kombinasyon uygulamaları) ve sedece DX klima santrali VRF dışi ünite uygulamaları (tekli kombinasyon) ile ilgili bilgiler verildi. Ayrıca, Üntes etkin servis anlayışı ve 110’a ulaşan Üntes VRF servis ağı anlatıldı. Standa müşterilerin ilgisi oldukça yoğundu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle