Üniversiteliler, Bitirme Projelerini Sergilediler

Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenen Makina ve Endüstri /Endüstri Sistemleri Mühendisliği Bölümleri Bitirme Projeleri Yarışması ve Sergisi’nde öğrenciler, öğrenim hayatları boyunca edindikleri mesleki bilgi birikimlerini sergileme fırsatı buldular.

19 Haziran 2015 tarihinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi İzmir Salonu`nda gerçekleşen etkinlikte İzmir ve Manisa`daki üniversitelerin Makina ve EndüstriEndüstri Sistemleri Mühendisliği Bölümleri`nden bu yıl mezun olan öğrencilerin 3 boyutlu yazıcıdan otomatik patates ekme makinesine 60`tan fazla bitirme projesi sergilenirken, projeler akademisyen ve MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi. Proje sergisi, gün boyu ziyaret edilirken, jüri üyeleri projeleri inceleyerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı.
Yarışmanın kazananlarının açıklandığı ödül töreninde bir konuşma yapan MMO İzmir Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Melih Yalçın, düzenlenen sergi ve yarışmanın, Odamızın ‘ulusal sanayinin gelişmesi için çalışma` ilkesinin bir gereği olduğunu ifade ederek, “sergimiz ve yarışmamız ülkemizin sanayileşme ve kalkınma yolunda en önemli ihtiyaçlarından olan üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesine kayda değer katkılarda bulunur. Bunun gerçekleşmesi, aynı zamanda Şubemizin çabalarının boşa gitmediğinin bir göstergesi olacak ve bize onur verecektir” diye konuştu.
Yalçın`ın konuşmasının ardından yarışmada dereceye giren proje sahiplerine ödülleri verildi. Makina ve endüstri mühendisliği bitirme projeleri ödül dağılımı aşağıdaki gibi gerçekleşmiştir.

makina-birinci_1559a341ea0adbMAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖDÜLLERİ

Birinci 
AGROBAT
Abdullah YAŞIR, Faruk ŞERMET, Kemal HASIRCI, Ahmetcan YAŞARLAR, Fırat TÜZGEL, Melih KARADUMAN, Ayhan ÜLGEN / İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
İkinci(paylaşıldı) Farklı Malzeme ve Metotlarla Üretilmiş Doğrudan Metanollü Yakıt Pillerinde Voltaj Kayıplarının Elektrokimyasal Empedans Spektroroskopisi İle İncelenmesi 
Mustafa ERÇELİK, Kübra ÖZALP, Adnan ÖZDEN, Hüseyin KAMAN, Dilan EROĞLU, Hatice ÖZKARA / Dokuz Eylül Üniversitesi
İkinci(paylaşıldı) Konut İçi Aydınlatma İçin Rüzgar Enerjili Elektrik Üretimi    
Tarık YÜKSEL / Ege Üniversitesi
Üçüncü DMFC Yakıt Pili Yığını Tasarımı ve Üretimi    
Onur KADEM, Deniz EKER, /    Dokuz Eylül Üniversitesi

endusrti-birinci_1559a34562681dENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖDÜLLERİ

Birinci 
OPET – Fuchs Madeni Yağ A.Ş.’de Günlük Sevkiyat Planlama Problemi
Cihat TUTUM, Mert ACAR, Ayşe İrem ALTINDAĞ, Esin GÜLER / Yaşar Üniversitesi
İkinci 
Üretim, Dağıtım ve Envanter Planı Entegrasyonu ile Maliyet Azaltma
Ahmet Fatih BAŞKAYA, Deniz ŞAMAN, Denizcan KAHYAOĞLU, Nasibe DENİZ / İzmir Üniversitesi
Üçüncü 
Bulanık Hedef Programlama Yaklaşımı ile Ergonomik Montaj Hattı Dengeleme: Bir Beyaz Eşya Firmasında Uygulaması
Neslihan ÖZZENUR, Hümeyra ÇİÇEK / Dokuz Eylül Üniversitesi

Benzer İçerikler

Yorum Ekle