ULUS YAPI’dan Türkiye’de Üretim Atağı

Tesisatlarda sismik koruma, titreşim yalıtımı ve akustik kontrol alanında uzman bir firma olan Ulus Yapı Tesisat A.Ş. yıllardır kalite ve tecrübeden ödün vermeden sürdürdüğü İngiliz Acrefine® ve Gripple® markalarının temsilciliğini Türkiye’de üretimle bir adım öteye taşıyor.

‘’Birlikte üretiyoruz, Dünya’ya sunuyoruz.’’ sloganı ile yola çıkan Ulus Yapı, Acrefine® ve Gripple® ürünlerinin Dünya pazarlarına sunulmasına katkıda bulunuyor. Benzersiz bir inovasyon olan ve alanında uzman mühendislerce geliştirilen Gripple® çelik halatlı askılama sistemleri, uzun yıllardır Türkiye ve Ortadoğu pazarlarına Ulus Yapı tarafından sunulmakta. Klipsleri patentli olarak yalnızca İngiltere’de üretilen sismik halat kitlerinin bağlantı parçaları ve farklı uzunluklarda preslenerek sevkiyata hazır hale getirilmeleri proseslerini artık Türkiye’de de gerçekleştiren Ulus Yapı, bu sayede müşterilerine çok daha hızlı hizmet verebilmekte.
Ulus Yapı’nın temsilciliğini üstlendiğini bir diğer marka olan Acrefine® sismik izolatörler ve sınırlayıcılar, titreşim izolatörleri ve askıları, yüzer döşeme ve akustik kontrol gibi yapısal olmayan alanlarda müşterilerine geniş ölçüde ürün ve mühendislik hizmeti sunuyor. Sismik özellikli yayları ABD’den gelen izolatörlerin çelik gövdeleri, ileri teknoloji robot kaynağı ile artık Türkiye’de de üretilebiliyor. Hali hazırda Bulgaristan’da gerçekleşen kauçuk / neopren imalatlar ve duktil döküm üretimleri ise kısmen Türkiye’ye kaydırılıyor. Ulus Yapı’nın gelecekteki planları arasında Türkiye’de inovasyon yapmak var.
Üretime geçişle birlikte lokal müşterilerine artık daha uygun şartlarda hizmet sunan Ulus Yapı, aynı zamanda bu ürünlerin Dünya pazarlarına da sunulması vesilesiyle ülkemize katma değer kazandırıyor olmaktan gurur duyuyor.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle