Tüm Systemair katalogları ve broşürleri Medya Merkezi Uygulaması ile mobil cihazlarda

Systemair Medya Merkezi ile akıllı telefon veya tabletinizden Systemair

katalogları, broşürleri ve videolara her zaman ulaşabilirsiniz. Yer ve zaman gözetmeksizin katalogların ve broşürlerin en son sürümüne her zaman Systemair Medya Merkezinden erişebilir ve indirildiğiniz bu dokümanı çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz.

Sahada, ofiste veya toplantılarınız tüm kataloglar ve broşürler her zaman Medya Merkezi uygulaması ile yanınızda olacak. İhtiyacınız olan dokümanı hızlı bir şekilde Medya Merkezi Uygulaması ile e-posta yoluyla da kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Medya Merkezi Uygulamasının Benzersiz Özellikleri;

 • Systemair ürünlerine ait 3 boyutlu animasyonlar
 • Çevrimiçi ve çevrimdışı kullanım
 • Sürekli güncel içerik
 • Tüm dokümanı veya sadece belirli bir sayfayı paylaşma fonksiyonu
 • Doğrudan erişim için içerik tablosu
 • Yer işareti veya not ekleme
 • Arama yapma
 • Çevrimiçi kataloğa link verme

Ülke seçimi ve daha fazlasına Systemair Medya Merkezi uygulaması, iOS ve Android tabanlı tüm akıllı telefonlarda kullanılabilirsiniz.

Medya Merkezi Uygulamasını telefonunuza QR kod ile indirebilirsiniz.

Yeni OPTIMA-LV-R ile daha düşük hızlarda debi kontrolü

Systemair, geçtiğimiz günlerde yeni VAV ünitesi OPTIMA-LV-R’yi tanıttı. OPTIMA ürün ailesinin yeni üyesinin özelliği, 0,2m/s gibi düşük hızlarda bile hassasiyetini koruyabilmesi.

VAV sistemlerinin ortak problemi, birkaç m/s hava hızına karşılık

gelen nominal hava debilerinde hassas çalışmaya gere dizayn edilmiş olmaları. VAV ünitesi bu nominal debi etrafında çalıştığında, basit ve hassas bir şekilde kontrol sağlanabiliyor. Oysa ki, nominal debinin sadece çok küçük bir kısmının gerekli olduğu uygulamalar da tasarımcıların karşısına çıkabiliyor. Bunlar:

 • Mobilya cilası, halı, vs gibi ürünlerden çıkan VOC’lerin sürekli kontrolü için minimum havalandırma. Bu ihtiyaç çoğunlukla okullar, sağlık tesisleri, müzeler gibi mahallerde içeride insan olmadığı durumlarda ortaya çıkmakta.
 • Havalandırma ile hassas sıcaklık kontrolünün yapıldığı, ısıtılan veya soğutulan mahaller.
 • İyonizasyon veya anti-mikrobiyal ilaçlama gibi özel işlemlerden geçirilmiş havanın hassas olarak verildiği özel mahaller.
 • Enerji verimliliği ve çevre koruma önceliklerinin yüksek öncelikli olduğu havalandırma sistemleri.
 • Kütüphane, toplantı salonu, oditoryum ve otel odaları gibi gürültü seviyesinin kritik olduğu, düşük hızlarda havalandırma yapılan mekanlar.

Yukarıdaki uygulamalarda çoğu zaman kanal içerisindeki hava hızı 1m/s’nin altına düşmektedir. Bu hızlarda geleneksel VAV üniteleri ile hassas kontrol yapmak neredeyse imkansız hale gelmektedir.

Yeni OPTIMA-LV-R 2–600 Pa statik basınç aralığında çalışabilir. 400mm çapa kadar çeşitli ölçülerde alternatifleri bulunan yeni ürün, önünde türbülans yaratan ekipmanlar olsa bile %5 hassasiyette ölçüm alabilir. Dar ve kısıtlı alanlarda kullanıma uygundur. Ürünün sızdırmazlık sınıfı EN 1751’e göre 1000Pa’a kadar olan basınçta “4C”dir.

Systemair OPTIMA-LV-R VAV ünitesini çalışırken incelemek için QR kod ile 3D animasyona ulaşabilirsiniz.

Katar’da VOClean Ürün Lansmanı

Katar’da 11 Ekim tarihinde Doha Crown Plaza’da gerçekleştirilen VOClean Ekoloji Üniteleri ile ilgili ürün tanıtım semineri Katardaki sektör temsilcileri tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Tüm gün süren seminer, Systemair HSK ve Systemair Katar ekibinin sunumları ile geçti. Mutfak havalandırmada tasarım kriterleri ve filtrasyon teknikleri ile başlayan seminer, kokuyu ve dumanı yok eden VOClean ürün detayları ile devam etti. Bölgedeki proje firmaları, müteahhitler ve yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği seminer sonrası, Lobster Restaurant referans gezisi de yapılarak çalışan ürün yerinde incelendi.

Elazığ Şehir Hastanesi’nde de Systemair HSK Tercih Edildi

Rönesans Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye’nin sağlık yatırımı konusunda en önemli firmaları arasında yer alan Rönesans Sağlık Yatırım’ın, “Kamu Özel İşbirliği” (PPP-Public Private Partnership) projeleri kapsamında hayata geçirdiği Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü, Elazığ ve çevre illere hizmet edecek. Toplam 1.038 yatak kapasiteli iki hastane ve bir kliniği kapsayan tesis de Systemair ürünleri ile donatıldı.

Dev projede Systemair markalı 63 adedi DIN 1946-4 sertifikalı hijyenik olmak üzere toplamda 225 adet klima santrali kullanılmıştır. Ayrıca bunlara ek olarak çeşitli tiplerde 540 adet fan kullanılmıştır.

Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü; Mersin, Bilkent, Isparta, Adana, Kayseri ve Eskişehir’den sonra Systemair ürünlerini seçen 7. şehir hastanesi olarak listeye girmiş oldu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Benzer İçerikler

Yorum Ekle