Tem Turkuvaz Medya Projesi Övgülere doymuyor

Tem otoyolunun hemen yanı başında yükselen Tem Turkuvaz Medya Projesi,  AKYA OSGB ile birlikte iş sağlığı ve güvenliği alanında kurduğu sistematik süreç yaklaşımı sayesinde birçok kesimin temsilcisi tarafından yapılan denetimlerde tam puan aldı.

İş sağlığı ve güvenliği alanın da Türkiye’nin önde kuruluşlarından olan AKYA OSGB tarafından oluşturulan proje iş sağlığı ve güvenliği süreç modeli ile Tem Turkuvaz Medya Projesi iş sağlığı ve güvenliği alanında, Türkiye’de uluslararası standartların uygulanabileceğini, İSG süreçlerinin iş kaybına değil tam tersine iş verimin ve kalitesini artırarak projeye destek olacağını ispatladı.

AKYA OSGB ‘nin kurduğu iş Sağlığı ve güvenliği süreç yönetimi ile aynı anda yaklaşık 2.000 kişinin çalıştığı her gün yüzlerce kişinin yeniden işe girdiği ve ciddi bir sirkülasyon oranının olduğu projede tek bir eksik bile olmadan süreç aynı gün içerisinde tamamlanıyor.

Türkiye’nin Sorunu Mesleki Yeterlilik

Türkiye’nin genel sorunlarından biri olan kalifiye personel bulma ve istihdam etme sorunu mesleki yeterlilik belgesinin olması ile beraber ortadan kalkıyor, çünkü sınavlar kamera karşısında gerçek uygulama ile yapılıyor.

Bu konuda AKER BELGELENDİRME Kuruluşu hızlı güvenilir çözüm desteği ile işverenlere yardımcı olmaktadır.

Mesleki yeterlilik belgesi 2020 ye kadar kamu tarafından karşılanacak olup belge sahibi olmak isteyen kişilerin cebinden belge ücreti çıkmayacaktır, ama en büyük faydası şüphesiz işverene ait olacaktır, çünkü yasal mecburiyetinin dışında kalifiye personel çalıştıracak ve 24 aya kadar SGK işveren katkı payını ödemeyecektir.

 

Benzer İçerikler

Yorum Ekle