TA-Slider ve TA-Modulator

Çok hassas oransal kontrol çözümleri için mükemmel seçim

Oda sıcaklığı kontrolü ve hidronik dağıtım sistemlerinde, dünyanın önde gelen tedarikçisi olan IMI Hydronic Engineering’in piyasaya sunduğu, yeni nesil dijital olarak programlanabilir aktüatörler BUS sisteminde bağımsız çalışabilmek ya da Bina Yönetim Sisteminin ısıtma ve soğutma sistemlerine dijital olarak bağlanabilmek için tasarlanmıştır. Bu sayede işletmeye alma süresinden %50 tasarruf edilmesini sağlayabilirler.

Yeni TA-Slider aktüatör, Kalite, Kullanım Kolaylığı ve İşlevselliği açısından bu yıl Plus X ödülüne layık görülerek çoktan endüstride kabul görmeye başlamıştır.

Hızlı ve Esnek Aktüatör Ayarı

Verimliliği anahtar olarak benimseyen Müteahhit firmalarının, şantiyede daha az zaman harcayıp işlerini hızlıca yapmalarını ve bu sayede keyif aldıkları şeylere daha çok zaman ayırmaları için geliştirilen TA-Slider aktüatör ürünleri, Bluetooth yoluyla kablosuz ayar ve yönetim sunan türünün ilk örneğidir.

Hidronik balanslama ve uzaktan erişim imkanı sunan gelişmiş özellikleri sayesinde aktüatörlerinin genellikle yerleştirildiği karanlık ve ulaşılması çok zor alanlarda, yerinde ayar yapma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Ayarlar ayrıca bir üniteden diğer üniteye kopyalanabilir ve böylece birden çok aktüatörün devreye alınmasını hiç olmadığı kadar kolaylaşır.

TA-Modülatör ile Müşteri Geri Aramalarını Önlemek

TA-Slider ile birlikte çalışan yeni TA-Modulator basınçtan bağımsız balans ve kontrol vanası gürültü ve aşırı debi gibi sorunları ortadan kaldırarak müşteri şikayetleri ve geri arama riskini azaltır.

TA-Modulator ayrıca çok hassas basınçtan bağımsız kontrol özelliği sayesinde son kullanıcıya çok sayıda fayda sağlar. Hassas oda sıcaklığı ayarı sağlayan bu vana sayesinde %50 enerji tasarrufu sağlanırken; hem chiller hem de kazanlar için yüksek enerji verimliliğine ulaşılabilmektedir. Toplam tasarruf yıllık enerji maliyetinin %18’ine kadar çıkabilmektedir.

Uzaktan Erişim

Benzersiz ürün portföyü, aktüatör ve seçtiğiniz cihaz arasında bir arayüz oluşturan Bluetooth TA-Dongle’a kablosuz bağlanan akıllı telefon veya tabletler kullanılarak ayarlanır ve yönetilir.

Sadece bir akıllı telefon ile, Apple ve Android için HyTune uygulaması kullanılarak TA-Slider ayarlanabilir, hata hafızası fonksiyonu sayesinde lojistik raporları görülebilir ve ilgili tüm verilere erişilebilir.

HyTune ayrıca, TA-Slider’ın otomatik algılanması, görsel kontrol, yeni konfigürasyonların onayı ve fiili çalışma parametrelerinin genel görünüm özelliklerini sunar.

Geleneksel aktüatörlerde bulunan DIP switchler ile sadece 20’den az ayar mevcut iken HyTune ile birlikte TA Slider’da 200 den fazla programlama yapılabilir.

Müteahhitler Düşünülerek Tasarlandı

IMI Hydronic Engineering – Hidronik Koleji ve Elektronik Başkanı Jean-Christophe şunları belirtmektedir: “Uzun yıllardır HVAC endüstrisinde faaliyet gösterdikten sonra sadece yüksek standartta performans gösteren değil, aynı zamanda artan esneklik ve azalan işletmeye alma süresi sunan modern aktüatör serisi geliştirme ihtiyacını fark ettik.

TA-Slider aktüatörleri bir BUS sistemi olmadan sistem planlarına eklenebildiği için hem küçük hem de orta ölçekli ısıtma ve soğutma tesislerinde kullanılabilir. Özellikle aktüatörlerin ayarının yapılmasının da uzun zaman aldığını belirledik. Bu yüzden ünitenin ayarını yapmak ve yönetmek için kullanılan araçlardan faydalanmak üzere akıllı telefon ara yüzünü kullanıma sunduk.

Aslında, ayarları bir TA-Slider aktüatörden diğer bir başkasına kopyalayıp yapıştırmayı sağlayan yeni TA-Dongle ile devreye alma süresinin azaltılmasının daha da ilerisine gittik.”

Gerçekler ve Rakamlar

TA-Slider’ın IP54 sertifikası su ve toza karşı koruma sağlayarak HVAC sistemlerini planlarken yerden tasarruf eden özgün tasarımıyla 360° montaj konumlandırılması imkanı sunar.

TA-Slider’ın standart olarak küçük (160 N / 500 N) ve büyük (750 N / 1250 N) sürümlerinde, programlanabilir dijital giriş, röle ve geri besleme sinyali gibi ilave özelliklerde mevcuttur.

Daha fazla tasarruf için terminal ünite, oransal kontrollü basınçtan bağımsız çok hassas balans ve kontrol vanası TA-Modulator ile birleştirilebilir. Bu yenilikçi vana hassas oda sıcaklığı sağlar ve son kullanıcıya yıllık enerji maliyetlerinde %18’e varan tasarruf sağlar.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle