Systemair Su Kaynaklı Isı Pompaları THE Modelleri ile Daha Verimli!

Systemair’in Fransa fabrikasında üretilen su kaynaklı ısı pompaları,
SYSEFTYS ve SYSHRW olmak üzere iki ana seride üretiliyor. SYSEFTYS serisi düşük yükseklik, düşük kapasite ve ileri akustik değerleri ile daha çok ofis ve otellerde tercih edilirken, SYSHRW serisi daha çok mağazalarda kullanılıyor.

30kW soğutma kapasitesine kadar çıkan modeller, yüksek verimli yeni SYSHRW THE serisi ile genişletildi. SYSHRW THE serisi su kaynaklı ısı pompaları, EC fanlar ile 750W/m3/s altında SFP değerleri sağlayabilmektedir. 4,96’ya kadar EER ve 5,02’ye ulaşan COP değerleri ile de pazarın en verimli su kaynaklı ısı pompaları olup, sadece yeni tesisler değil, mevcut yapılarda da işletmek giderlerini düşürmek için ideal bir çözüm olmaktadır.

Detaylı bilgiler için www.systemair.com.tr web sitesinde kataloglar bölümünde mevcuttur.

Systemair HSK, Sektör Temsilcilerini Fransa’da Ağırladı

Spot: 17-19 Ekim tarihleri arasında Systemair HSK, Fransa Fabrikası’na teknik gezi düzenlendi.

Systemair HSK, sektörün değerli proje müellifleri ve yatırımcılarından oluşan grup ile birlikte Fransa’da bulunan Sytemair fabrikasını ziyaret etti ve Paris’in eşsiz güzellikleri ve tarihine farklı bir pencereden birlikte baktılar.

Gezinin ilk günü Systemair Fransa fabrikasını ziyaret ile başladı.  Paris’e 100 km mesafede ve Tillières-sur-Avre’de bulunan Systemair Fransa fabrikası, 2014 yılında grup bünyesine katıldı. Fabrika 38.000m2’lik kapalı alana sahip ve burada müşterilerimizin üretimini görme fırsatı yakaladıkları ürünler arasında scroll kompresörlü mini soğutma grupları, fancoiller, su kaynaklı ısı pompaları ve rooftop üniteleri buluyor. Fabrika gezisinde ziyaretçiler Systemair’in İstanbul Yeni Havalimanı’nda da tercih edilen KOG ve VH serisi fancoil üretimini ve test odalarını görme fırsatı yakaladı. Ayrıca yeni çıkan SysAer serisi rooftop ünitesinin performans testi de ziyaretçilerin bir hayli ilgisini çekti.

Fabrika gezisinin ardından ziyaretçiler, aldıkları okçuluk eğitimi ve sonrasındaki yarışma ile keyifli anlar yaşadılar. Gezinin 2. ve 3. günü moda ve lüksün başkenti olarak bilinen Paris’i, “Işıklar Şehri”ni gezerek tamamlandılar.

Systemair HSK, Mercedes-Benz Türk Hoşdere Fabrikası’nda Kullanılan Klima Santrallerine Yenilerini Ekledi!

1967 yılında Daimler-Benz AG’nin %36 ortaklığı ile Otomarsan unvanıyla İstanbul’da kurulan Mercedes-Benz Türk, O302 tipi otobüslerin üretimine 1968 yılında başlamıştır. Üretime başladıktan sadece iki yıl sonra, 1970’te ihracata başlayan şirket, 1984 yılında Mercedes-Benz Türkiye Genel Mümessili olmuştur. Mercedes Benz Hoşdere Otobüs Fabrikası 1995 yılından beri üretim yapmakta olup, toplam 360.000 m2’lik bir arazi üzerinde 127.000 m2’lik kapalı alana kuruludur.

Systemair HSK, Mercedes-Benz Türk Hoşdere fabrikasında çalışmakta olan klima santrallerine yenilerini ekledi. En son yapılan yemekhane genişletme projesi ile, çalışanlara hizmet etmek üzere 14 adet klima santrali ve 10 adet hücreli mutfak aspiratörü Systemair markalı olarak tercih edildi. Çalışanların yemek yedikleri alanda taze hava ihtiyacı ve konfor Systemair tarafından sağlanacak. Tesiste kullanılan klima santralleri EC fanlı olup, rotorlu ısı geri kazanım sistemleri kendi kendini yıkama özelliği ile donatılmıştır.

Systemair HSK, Yetkili Servislerine Eğitim Verdi

Spot: Systemair HSK, 20-21 Ekim tarihlerinde fabrikasında Türkiye’nin dört bir yanından gelen yetkili servislerine eğitim vererek ürünleri ve yeni hizmetleri hakkında bilgilendirdi.

Systemair HSK, Türkiye’nin dört bir yanından katılan 16 farklı yetkili servisinden 21 teknik personeline eğitim verdi. İki güne yayılan eğitim sadece teorik anlatımlı değil aynı zamanda uygulamalı olarak gerçekleşti. Beş farklı eğitmen tarafından verilen eğitimde ürünlerin tanıtımı, bakım-onarımı, yetkili servislerin niteliği, servis organizasyonu ve uygulamalı olarak klima santrali ve soğutma gruplarında devreye alım, arıza çözme teknikleri ve bakımları ile ilgili eğitim verildi.

İki gün gerçekleşen eğitimle ilgili olarak eğitim sonrası Systemair HSK Müşteri  Hizmetleri Müdürü Mustafa Güngör “ Systemair HSK olarak verdiğimiz bu eğitimle birlikte yetkili servislerimizle  ilişkilerimizi güçlendirdik. Yıllardan beri üretmiş olduğumuz cihazlarımızın takibini arttırarak bakım, onarım, teknik destek, retrofit gibi hizmetlerimizi Türkiye’deki tüm müşterilerimize ulaştıracak şekilde yeniden yapılanıyoruz ve gücümüzü daha da arttıracağız. Türkiye’ye yaptığımız yatırımlarımızın değerini biliyor ve tüm Türkiye’yi kucaklayan bir sisteme geçiyoruz. “ dedi.

Ankara Pasif Ev Projesi’ne Systemair Katkısı

Sıfır Enerji ve Pasif Ev Derneği (SEPEV), Ankara Etimesgut’taki 250 metrekarelik bir villayı ‘pasif ev’e dönüştürdü. Alman Pasif Ev Enstitüsü tarafından geliştirilen  ‘EnerPHit Standardı’na uygun hale getirilen ve geçtiğimiz günlerde Ankara açılışı yapılan ev, geleneksel konutlara göre yüzde 90 enerji tasarrufu sağlıyor. Proje, uygulanan yüksek yalıtım ve entegre edilen çevreci teknolojiler ile hedef konutu mümkün olduğunca şebekeden bağımsız, sıfır enerji ile işletilen, örnek bir konut haline dönüştürüyor.

Systemair HSK, Türkiye’nin ilk sertifikalı Pasif Ev’i olan bu projeye SAVE serisi iki adet konut tipi klima santrali ile destek verdi. SAVE serisi konut tipi klima santralleri Systemair’in Litvanya’daki tesislerinde üretiliyor. Dönen tamburlu veya karşı akışlı ısı geri kazanım eşanjörleri ile %80’in üzerinde ısı geri kazanım verimi sağlarken, EC motorlu fanları ile de enerji tüketimini minimum seviyede tutuyor. SAVE serisi, EUROVENT tarafından yeni açılan konut tipi klima santrali programı ve Alman Passivehaus Enstitüsü tarafından da sertifikalı olan tek ürün konumunda.

SAVE serisi ile birlikte gelen SAVECair Akıllı Kontrol Sistemi ise konutun hava kalitesinin yalnızca birkaç dokunuşla kolay bir şekilde kontrol edilmesini sağlıyor.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle