Sumitomo Lastik Fabrikaları Çankırı Yeni Etap Projesinde TermoFan’ı Tercih Etti

Japon Sumitomo Lastik Fabrikaları Çankırı Yerleşkesi’nde Termofan marka Tam Otomasyonlu Paket Tipi Termofan Klima Santrallerini, %100 Taze Havalı Klima Santrallerini ve özel olarak tasarlanan Hücreli Aspiratörlerini tercih etmiştir.

Projede yer alan Paket tipi Klima Santralleri içerisinde Havadan Havaya Heat Pump ve Sudan Havaya Heat Pump cihazlar ile çözümler sağlanmıştır. Ayrıca Havadan Havaya Heat Pump olarak çalışan Paket Tip Klima Santrallerinin kondenser üretimleri de yine Termofan’ın İstanbul’daki tesisinde yapılmıştır. -23°C dış ortam sıcaklığında bile ısıtma görevini yerine getirebilmesi için tasarlanan sistemde, üretilen kondenser ve evaporatör tasarımı özel olarak yapılmış olup, cihazların minimum defrosta girecek şekilde çalışması sağlanmıştır.

Projenin diğer bir bölümünde iste çelik kollektörlü buhar bataryalarının bulunduğu 50.000m3/h debideki klima santralleri ise tesisin ayrı bir bölümünü şartlandırmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Esnek üretim kabiliyeti ve teknik altyapısıyla Termofan A.Ş. referans projelerine yenisini eklemenin gururunu yaşamaktadır.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle