SOSİAD Florlu Sera Gazlarına İlişkin Seminer Düzenledi

SOSİAD (Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği) 4 Ocak 2018 tarihli ve 30291 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Florlu Sera Gazlarına İlişkin Yönetmelik kapsamında sektörümüzü bilgilendirmek amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğinde  ‘’Avrupa ve Türkiye’de Florlu Sera Gazlarına İlişkin Yönetmelik Uygulamaları’’ konulu seminer düzenledi.

27 Eylül 2018 günü Crowne Plaza İstanbul Harbiye Hotel’de düzenlenen seminerin açılış konuşmalarını SOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Karakuş ve T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ozon Tabakasının Korunması Şube Müdürü Pervin DOĞAN yaptı.

Seminerin ilk bölümünde Bakanlıktan Ahmet CODAL, Yönetmeliklerin uygulaması, SOSİAD’dan Dr. Kadir İSA, Alternatif akışkanlar ve SOSİAD’ın sosyal ortağı olduğu REAL Alternatives 4 LIFE Projesi konulu sunumu yaptı. İkinci bölümde SOSİAD adına Barış UÇANER’in AB, F-Gaz Yönetmeliğine göre AB’ne ürün ve hizmet ihraç eden firmaları bekleyen süreçler, Bakanlık adına Gökçen AŞAN’ın Türkiye’de F-Gaz Yönetmeliği ve güncel gelişmeler konularında bilgilendirme sunumunun ardından seminer katılımcılardan gelen soruların cevaplanması ve Pervin DOĞAN’ın SOSİAD’a teşekkür ederek seminerin tekrarlanmasını dilediği konuşması ile sona erdi.

SOSİAD üyelerinden Akgün Soğutma, Cantaş Soğutma, Çetinel Soğutma, Danfoss ve Tura Soğutma firmalarının sponsorluğunda gerçekleşen seminer sektörde büyük ilgi gördü.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle