Smart Plaza’nın Tercihi Mitsubishi Electric Oldu

Uluslararası BREEAM Standartları’na göre inşa edilen Smart Plaza Projesi’nde City Multi VRF Sistem Klimalar kullanıldı. City Multi VRF Sistem Isı Geri Kazanımlı (Heat Recovery) Klimaların kullanıldığı projede, her bir kullanıcının kişisel tercihlerine göre bina katlarının farklı bölümlerinde eş zamanlı ısıtma ve soğutma yapılabilmesi sağlandı.

City Multi VRF sayesinde ek bir sisteme gerek kalmıyor
Smart Plaza’daki ısıtma, soğutma, havalandırma ve sıcak su gereksinimlerinin tamamının City Multi VRF sisteminden karşılanıyor olması, sistemin sorunsuz ve yüksek performanslı çalışmasına olanak tanıyor. Projede, havalandırma ihtiyacını karşılamak için direkt genleşmeli klima santralleri ve ısı geri kazanımlı iç üniteler kullanılıyor. Klima santrallerinin City Multi dış ünitelerle kombine bir şekilde çalışılmasına imkân veren özel PAC-AH kontrol ünitesi ve genleşme vanası kiti sayesinde, direkt genleşmeli klima santrali, bir VRF iç ünitesi gibi çalışıyor.
Smart Plaza’daki iç ünite seçenekleri tasarım ve ihtiyaca göre farklılık gösteriyor 
Smart Plaza’da her kattaki farklı iç mekân tasarımlarına ve kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun; gizli tavan tipi, gizli döşeme tipi, 4 yöne üflemeli kaset tipi ve kasetli döşeme tipi gibi farklı iç ünite seçenekleri bulunuyor.
Hydrodan iç ünitelerle atık enerji değerlendiriliyor
Enerji verimliliği ile öne çıkan sistemde, ısıtma ya da soğutmadan gelen atık enerji ihtiyaç duyulan yerlere transfer edilebiliyor. Kullanıcıların sıcak su ihtiyacı, ısıtma ve soğutma sezonu boyunca sistem veriminde artış sağlayan, City Multi sisteme ilave edilen Hydrodan iç üniteler ile karşılanıyor. Isı geri kazanımlı sistem sayesinde klima iç üniteleri soğutma yaparken, ekstra hiçbir masraf yapılmasına gerek kalmadan sıcak su üretilmiş oluyor.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle