Skyland İstanbul Arı Yangın Pompaları İle Donatıldı…

Eroğlu Gayrimenkul tarafından Seyrantepe Türk Telekom Stadyumu yanındaki çok değerli lokasyonda hayata geçirilen Skyland İstanbul projesi üç kule ve bu kuleleri birleştiren meydandan oluşuyor. 46.000 metrekare alan üzerine 3 blok toplam 830 adet konut olarak inşaa edilen proje 100.000 metrekare yerleşim, 90.000 metrekare ticari, 100.000 metrekare ofis, 55.000 metrekare otel, 12.000 metrekare servis , 255.000 metrekare otopark alanına sahiptir.

En değerli lokasyonlarından birinde olan Skyland İstanbul’un Ofis kuleleri, 43 katla sizi zirveye davet ediyor. 628 ofisten oluşan proje, modern iş dünyasının günlük ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak bölümlere ve daha birçok farklı ince detaya sahip.

987 konut, 628 ofis ve 40 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezinden oluşan Skyland İstanbul’un Rezidans ve ofislerin yanı sıra ev ve ofis tasarımına yönelik, özel konseptli yeni alışveriş merkezi Hom Design Center’ın bulunduğu Skyland İstanbul projesi konumuyla cezbediyor. TEM otoyoluna direkt bağlantısının, Cendere caddesi üzerinden Ayazağa ve Maslak’a çıkış imkanının ve metro istasyonunun hemen yanında yer almasının yanı sıra havaalanı, köprüler ve ana arterlere ulaşım kolaylığıyla Skyland İstanbul; yaklaşık 15 bin kişiyi benzersiz bir yaşamla tanıştırma konusunda son derece iddialı.

Peri bacalarından ilham alınarak tasarlanan,  Skyland İstanbul projesi residence, ofis ve konsept AVM’den oluşan karma yapısıyla , her açıdan üstünlük sunan çok özel bir proje. Bu özel projede Yangın Söndürme Sistemleri konusunda kaliteden ödün vermeyen Arı Yangın, Yangın Pompa Grubu ile yer aldı.

Pompa Grubunda temsilcisi olduğumuz Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” marka 500 GPM@228 PSI, 500 GPM@205 PSI,   750 GPM@245 PSI, 500 GPM@157 PSI değerlerinde toplam 6 set Elektrikli Yangın Pompaları kullanılmıştır.

Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına uygun debi ve basınç değerlerinde olmak üzere toplam 6 adet kaçak giderme pompaları da sisteme entegre edilmiştir. Sistemde elektrikli pompalar bulunmasından dolayı jeneratör üzerinden beslenmeyi sağlayacak UL listeli FM onaylı otomatik transfer switchli kontrol panoları tercih edilmiştir.

FAIRBANKS NIJHUIS markalı pompalar 250 GPM’den 7000 GPM’e kadar uzanan aralıkta geniş bir yelpazeye sahip olup bu aralıktaki tüm ihtiyaçlara cevap verebilmektedir.

Süpervizörlük hizmetleri ile test ve devreye alınması da ARI Yangın’ın konusuna hakim ve tecrübeli teknik kadrosu tarafından yapılmaktadır.

 

Benzer İçerikler

Yorum Ekle