Ses ve Isı İzoleli Alüminyum Flexible Hava Kanalı SONOAFS

Konutlarda ve iş yerlerinde ses seviyesi düşük ürünlerin yanında ses sönümleyen yani sesi azaltan ürünlerin kullanımıyla gürültünün önüne geçilebileceğine dikkat çeken havalandırma sektörünün öncü firması AFS Yurtiçi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bahadırhan Tari, “Sessiz ve huzurlu bir ortamda yaşamak en önemli ihtiyaçlarımızdan birisidir.

Özellikle havalandırma kaynaklı ses ve gürültü kolaylıkla önlenebilir. Ses ve ısı izoleli alüminyum flexible hava kanalı SONOAFS; ses seviyesini düşürür ve gürültü problemini ortadan kaldırır. Çünkü SONOAFS ses ve ısı izoleli hava kanalı havayı taşımakla beraber havanın taşıdığı ses ve gürültüyü sönümler, yok eder.” dedi.

Ses Kirliliği Yüksek Stres ve Uyku Bozukluğu Sebebi

Gürültü olarak adlandırılan her türlü sesin insan sağlığını fizyolojik ve psikolojik olarak etkileyeceğine değinen Tari, sesin olumsuz sonuçlarını şöyle ifade ediyor:  “İstenmeyen sesler sinir, saldırganlık, hipertansiyon, yüksek stres, kulak çınlaması ya da uğuldaması, uyku bozuklukları gibi sorunları beraberinde getiriyor. Bu gibi sorunları yaşamamak için önceden önlem alınmalı.”
Kütüphane, hastane, otel, sinema, tiyatro ve okul gibi sessizliğin çok önemli olduğu ortamlarda hava üfleme ve dağıtımında ses seviyesini konfor koşullarına getirme özelliğine sahip SONOAFS’den söz eden Tari,  “Hava hızından oluşan sesin ve cihaz sesinin ortama yayılmasını önleyen SONOAFS,  sahip olduğu UL GREENGUARD sertifikası ile ses seviyesini konfor şartlarına getirmekle birlikte en iyi hava kalitesini garanti eder.” açıklamasında bulunuyor.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle