Rönesans maltepe piazza projesinde Arı yangın’ın markaları tercih edildi…

Rönesans Gayrimenkul tarafından inşaa edilen Rönesans Maltepe projesi, 30 bin 617 metrekare alan üzerinde 240 bin metrekare inşaat alanına sahip olup projede; 220 adet ofis, 230 adet konut ve AVM yer almaktadır.

Karma kullanım özelliğiyle bölgede yeni bir merkez olan Piazza projesinde 55.000 m² alana sahip dünyaca ünlü markaların bulunduğu AVM ve 20 katlı 34.000 m² kapalı alana sahip ofis bloğu da yer almaktadır.

230 adet rezidans daireden oluşan lüks ve şık mimari anlayışla hazırlanan daireler açık havuz, sosyal donatı alanları ve AVM bölümüne direkt geçiş imkanıyla tüm ihtiyaçları karşılayacak bir anlaşıyla tasarlanmıştır.

İstanbul Anadolu Yakası’nın Maltepe ilçesinde Esenkent metro durağının hemen önünde yer alması sayesinde ulaşım kolaylığı ve Merkezi lokasyon özellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

Mimarisi ve ayrıcalıklı proje özellikleriyle dikkat çeken Piazza projesinde Arı Yangın Sulu Söndürme Sistemleri ile yer aldı.

Sulu Söndürme Sistemlerinde kullanılan kelebek vana, ıslak alarm vanası, kuru alarm vanası, deluge (baskın) alarm vanası, yükselen milli vana, çek vana ve sprinklerler de UL listeli ve FM onaylı olarak Reliable markasından ve Reliable firmasının tedarikçi konumunda bulunduğu güvenilir kaynaklarından sağlanmıştır.

Özellikle projede kullanılan Reliable marka gizli kapaklı tip sprinklerler ile projeye hem teknik hem görsel olarak ayrı bir önem kazandırmıştır. Reliable gizli tip sprinkleri rakiplerinden ayıran en önemli özelliği deflektör mekanizmasının hareketli olması ve bu sayede asma tavan içine su doldurma riskini ortadan kaldırmasıdır. Hareketli olan bu deflektör, 57 C ‘de gizli tip kapağın düşmesi sonucu aşağı doğru düşerek asma tavan içinden kurtulur ve bu sayede olası yanlış montajlar olsa dahi asma tavan içinden kurtularak odaya suyu püskütür ve bu özelliği ile atış eğrisi bozulmadan tüm oda rahatlıkla korunabilir. Ayrıca gizli tip sprinkler kapağının RAL kodu verildikten sonra her renkte sağlanması ve düz olması yanında perfore olarak da sağlanabilmesi farklı asma tavan detaylarında tercih edilmesi anlamında mimarlar tarafından da kabul görmektedir. Proje kapsamında bunun dışında otoparklarda ve asma tavan içlerinde upright tipi, asma tavanlı mekanlarda iki parça rozetli pendent tip sprinklerlerde ciddi adetlerde kullanılmıştır

Reliable markasını diğer firmalardan ayıran en önemli özelliği Ar-Ge ye vermiş olduğu önem sayesinde her projeye uygun sprinklerler üretimini gerçekleştirerek ürün yelpazesinin çok geniş olması ve bu sayede de her projede tercih edilen markaların başında yer almasıdır.

Arı Yangın A.Ş. olarak dünya çapında en iyi firmalar ile yaptığımız mümessillik anlaşmaları sayesinde en kaliteli ürünleri, stok politikası ve hızlı tedarik avantajı ile en iyi malzeme tedarik hizmetini vererek müşterilerimizi memnun etmeyi amaçlamaktayız.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle