REFLEX SINUS HAZIR TESİSAT KOLLEKTÖRLERİ

Mekanik tesisat sektöründe yenilik ihtiyacı sürekli artarak devam etmektedir. Özellikle son yıllarda üretici firmalar, bilgi-iletişim becerilerinin gelişmesi ile beraber neredeyse birbirine yakın kalite de ürün üretebilme potansiyeline erişmiştir. Spesifik uzmanlık gerektiren konular dışında, artık neredeyse aynı amaca hizmet eden ve kalite-fiyat endeksi ön planda tutulan ürünlerde birbirine yakın verimlerden söz edilebilmektedir. Örneğin yoğuşmalı kazanlarda üst segment üreticilerin çoğu %110 yoğuşma verimine eriştiğini iddaa etmektedir. Bu durum, firmaları daha fazla yenilik ve farklılık üzerine yoğunlaşmaya itmektedir. Sinüs kolektörleri, bu anlamda mekanik tesisat uygulamacı firmaları açısından büyük avantaj sunan bir alternatif olarak öne çıkmaktadır.


Kazan dairelerinde
, tesisat işçiliği becerisi, bir çok taahhütçü açısından gelecek iş potansiyeli anlamında iyi referans olabilmesi adına önemli bir konudur. Sinüs kolektörler, siparişe özel üretimle sahada yerine montaja hazır şekilde gelmesi, ve bağlantı dışında, kesme, diş açma, boya gibi işçilik masrafları ve zamandan edilen ciddi tasarruf sayesinde taahhütçüye büyük kolaylık sağlamaktadır

Özellikle son dönemlerde, cihaz kalitesi dışında, işini iyi yapabilme becerisi, satış sonrası destekler vs. gibi konularla müşteri nezdinde başarılı bir hizmet sunmuş olabilmek adına, sinüs kolektörler, mekanik uygulamacılar için çok güzel bir alternatif oluşturmaktadır. Ürünlerin hazır halde tesliminin yanı sıra yer problemi olan kazan dairelerinde de kullanım alanının minimize edilmesi avantajıyla beraber, sinüs kollektörler, siparişe özel olarak, 3 yollu vanalı hat, kendinden denge kaplı gidiş kolektörleri, estetik görünümlü sirkülasyon pompası bağlanmış hazır zon setleri vs. gibi ürünlerle mekanik uygulamacılar için, RES Enerji Sistemleri A.Ş. tarafından Türkiye’de ilk kez sektörün hizmetine sunulmuştur..

Benzer İçerikler

Yorum Ekle