Pulver Kimya Yeni Üretim Ve Depolama Tesisleri Arı Yangın Markaları İle Donatıldı

1988 yılında, toz boya sektörünün başlangıcından itibaren sektörün içinde bulunan Pulver Kimya Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise ikinci büyük toz boya firmasıdır.

Son 4 yıldır Türkiye’nin en fazla ihracat yapan boya fabrikası olan Pulver Kimya’da üretilen ürünler iç ve dış mekanlarda başta raflar, aydınlatma cihazları, bahçe mobilyaları ve ofis mobilyaları olmak üzere endüstriyel ürünlerin bir çoğunda kullanılmaktadır. Ayrıca otomotiv, beyaz eşya ve mimari dış cephe sistemlerinde de kullanılmaktadır.

Pulver Kimya’nın Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki mevcut tesisine ilave olarak yapılan yeni üretim ve depolama binası toplam 41.878 m² kapalı alana sahiptir. 21.367 m² üretim bölümü, 17.090 m²  depo bölümü ve  3.421 m² idari binadan oluşan yeni tesislerinde otomatik yangın söndürme sistemleri konusunda kaliteden ödün vermeyen Arı Yangın, Yangın Pompa Grubu ve Sulu Söndürme Sistemleri ile yer aldı.

Pompa Grubunda temsilcisi olduğumuz Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 2000 GPM, 130 PSI,240 HP, 2100 RPM değerlerinde, Clarke marka, JU6H-UF60 model motor kapasitesine sahip Yatay tip bölünebilir gövdeli  dizel yangın pompası kullanılmıştır. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 20 GPM, 140 PSI değerlerinde kaçak giderme pompası da sisteme entegre edilmiştir. Pompalarla beraber 6” basınç rahatlatma vanaları, test için 8” akış ölçer ve her pompa için ayrı ayrı 270 galon kapasiteli dizel yakıt tankları kullanılmıştır. Pompaların, devreye alınması, mühendislik ve süpervizorlük hizmetleri ile periyodik bakımlarının yapılması işleri ise bizzat Arı Yangın’ın tecrübeli ve güvenilir teknik ekibi tarafından yapılmaktadır.

Arı Yangın A.Ş. olarak dünya çapında en iyi firmalar ile yaptığımız mümessillik anlaşmaları sayesinde en kaliteli ürünleri, stok politikası ve hızlı tedarik avantajı ile en iyi malzeme tedarik hizmetini vererek müşterilerimizi memnun etmeyi amaçlayan firmamız, bu projede de “ Tek kapıdan tüm yangın çözümleri” felsefesi ile hareket ederek, yangın pompaları dışında gerekli olacak söndürme sistemi içindeki diğer ekipmanları temin etmiştir.

Sulu Söndürme Sistemlerinde kullanılan kelebek vanalar, ıslak ve kuru alarm vanaları,  yükselen milli vanalar, çek vanalar ve sprinklerler de UL listeli ve FM onaylı olarak Reliable markasından ve Reliable firmasının tedarikçi konumunda bulunduğu güvenilir kaynaklarından sağlanmıştır. Projede çok sayıda standart tip upright (yukarı bakan), pendent (aşağı bakan) sprinklerler haricinde, K160 ¾”, ELO upright sprinklerler, hızlı tepkili K115 ¾” duvar tipi geniş korumalı EC9 ile gizli tip sprinklerler kullanılmıştır.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle