PAHALI ENERJİYE KARŞI BAYMAK

Artan çevre kirliliği ve küresel ısınmayla birlikte alternatif enerji kaynaklarına yönelim artmakta aynı zamanda günümüzde enerji maliyetlerinin artması, enerjinin doğru kullanımını ve tasarrufu ön plana çıkarmaktadır. Baymak çevreyi kirletmeyen, doğa dostu ürün teknolojileriyle hem yaşadığımız dünyayı korumakta hem de düşük enerji maliyetleri ile avantaj sağlıyor.

Enerji verimliliği konusunda her zaman öncülük eden Baymak, enerjiyi doğru kullanan ürünleri ile tüketicilere ve yatırımcılara enerji tasarrufu ve kazanç da imkanı yaratmaktadır.

Baymak, hava kaynaklı ısı pompası ürünleri ile %75’e varan enerji tasarrufu sağlayarak, çevre dostu, yüksek verimli teknolojiyi tüketicileri ile buluşturuyor.

 

Baymak Isı PompasıISI POMPASI NEDİR?

Isı pompaları dışarıdan verilen enerji ile ortamdan alınan ısıyı başka bir ortama aktaran cihazlardır.

Isı pompası ürünleri ile mekanın ısıtması ve soğutması, havuz suyunun ısıtma veya soğutması ve kullanım amaçlı sıcak suyun elde edilmesi gerçekleştirilebilir. Isı pompaları, çalışma prensibi olarak soğutma çevrimi olduğundan sistemde tüketilen enerji miktarı çok az olmakla beraber sadece sistemin çevrimi için elektrik enerjisi gereklidir. Isı pompaları için ısı kaynağı olarak doğal bir enerji kaynağı kullanılmaktadır.

ISI POMPASI NASIL ÇALIŞIR?

Bir ısı pompası için sadece bir ısı kaynağı (hava), iki ısı eşanjörü (bir tanesi ısıyı absorbe etmek, diğeri ısıyı mekana aktarmak için) ve sistemin çalışmasını sağlamak için göreceli olarak düşük miktarda elektrik enerjisi gereklidir. Isı pompası enerjiyi çevreden sağlamaktadır. Baymak, ısı pompası sistemlerinde kaynak dışarıdaki havadır. Isı pompası enerjiyi belirli bir sıcaklıkta alır, bu sıcaklığı yükseltir ve ardından bir akışkana aktarır. Baymak ısı pompası sistemlerinde kullanılan akışkan sudur ve radyatörler, döşemeden ısıtma sistemi veya fan coil üniteleri içeresinde dolaşır.

 

 

Baymak Hava Kaynaklı Isı Pompaları

Baymak Hava Kaynaklı Isı Pompaları, 4 farklı model seçeneği ile farklı uygulama alanları ve isteklerine cevap verebilmektedir. Tüm modellerimizde LCD ekran sayesinde kolaylıkla kurulum, kullanım fonksiyonlarının uygulanması ve çalışma durumu, operasyon parametrelerinin takibi yapılabilir.

Monoblock Isı Pompaları; 3 farklı kapasite (11,2 kW, 20,4 kW, 43 kW) seçeneği ile on-off çalışan cihazlarımız 40-60 derece sıcak su çıkışları ile sadece kullanım sıcak suyu ihtiyacını karşılayabilir. Ürünler 16 adete kadar kaskad şekilde bağlanabilir. Tek bir dış üniteden oluşmaktadır. Elektrik kesintilerine karşı hafıza fonksiyonu, defrost özelliği, yüksek verimli kompresörü mevcut olup yüksek COP değeri ile enerji verimliliği ve tasarruf sağlar. Müstakil ev, daire ve villalarda sıcak su için tercih edilirken, endüstriyel kullanımlar ve otellerde büyük kapasitelerdeki sıcak su ihtiyacına en verimli çözümü sunmaktadır.

Split Tip Isı Pompaları; 5 farklı kapasite (6 kW,8 kW,10 kW,12 kW,14 kW)  seçeneği ve 2 üniteden (iç ve dış) oluşan tasarımları ve 60 dereceye varan sıcak su çıkışları ile kolayca evsel tip Baymak Enerji Tasarruflu Isı Pompasıuygulamalardaki ihtiyaçları karşılamaktadır. Split ürünlerimiz DC inverter teknolojisi ile daha sessiz, ekonomik ve enerji tasarrufludur. Radyatörlerden ısıtma ve fan-coil üniteleri ile sadece ısıtma, fan-coil üniteleri ile sadece soğutma, boylerler ile sadece kullanım sıcak suyu, ısıtma + kullanım sıcak suyu ve soğutma + kullanım sıcak suyu olmak üzere 5 farklı işletim modunda kullanılabilir. Haftalık otomatik lejyonella koruma fonksiyonu vardır. Müstakil evler, daireler ve villa tipi kullanımlar için uygundur.

Monoblock Spa Isı Pompaları; 4 farklı kapasite (6 kW,8 kW,12 kW,14 kW) seçeneği ile hem havuz suyu ısıtma hem de soğutma gerçekleştirebilir. Dahili titanyum eşanjörü sayesinde korozyona karşı korumalıdır. Havuz ısıtması için 20-35 derece arasında, havuz soğutması için de 10-30 derece arasında ayarlanan bir değerde sonuç alınabilir.  Tek bir dış üniteden oluşur.

Boylerli Isı Pompaları; 2 farklı kapasite (190 litre, 300 litre) seçeneği ile evlerimizde kullanım sıcak su ihtiyacını karşılayan ürünlerimiz 70 dereceye kadar sıcak su çıkışı verebilmektedirler. Otomatik mod ve tatil modu seçeneği ile kolay kullanıma sahip olup, haftalık olarak dezenfekte fonksiyonu mevcuttur. 300 litrelik kapasiteli olan ürünlerde ilave olarak tank içindeki serpantin sayesinde güneş kollektörü bağlama olanağı vardır. 190 litrelik kapasitede 15 Pa hava çıkış basıncı ile 5 metreye kadar,300 litrelik kapasitede 25 Pa hava çıkış basıncı ile 10 metreye kadar kanal bağlanmasına olanak sağlamaktadır.

 

 

 

BAYMAK ISI POMPASININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Yüksek Verimlilik

Baymak ısı pompası ürünlerinin ısıtma performans katsayısı (COP) çalışma prensibine bağlı olarak 4,6’lara kadar çıkmaktadır. Bu sayede sisteme verilen 1 birimlik enerji ile COP değeri kadar daha fazla birim enerji elde edilmiş olur.

Düşük Enerji Tüketimi ve Düşük Maliyet

Baymak ısı pompaları düşük enerji tüketimi sayesinde konutlarda, binalarda ve uygulama yerlerinde enerji tasarrufu sağlamaktadır. Cihazlar enerji tüketimi az olduğundan işletme maliyetlerini de düşürmektedir.

Doğa Dostu Teknoloji

Isı pompalarının çevreye herhangi bir zehirli gaz ya da atık gaz salınımı yoktur. CO2 salınımları olmadığından, CO2 emisyonlarının azalmasına yardımcı olmaktadır.

Tüm Hava Koşullarında Çalışabilir

Isı pompaları hava koşullarından etkilenmez, cihazlar için önemli olan hava sıcaklığıdır. Isı pompaları karlı, yağmurlu veya güneşli her türlü hava koşulunda kullanılabilir.

Kolay Kurulum ve Montaj

Cihazların kurulumu oldukça kolay olmakla birlikte, üzerinde bulunan kontrol paneli ile veriler rahatlıkla görülebilir. Sadece yeni yapılan bina veya konutlara değil, mevcut binalara da rahatlıkla uygulanıp, sistemde bulunan diğer cihazlarla entegreli çalıştırılabilir.

Kolay Kullanım ve Konfor

Ürünlerin kullanımı kolaydır, ilk kurulumdan sonra ayar gerektirmez. Bakım ve onarım maliyetleri düşüktür. Otomatik kontrol sistemleri vardır ve tam konfor sağlar.

Güvenlik

Isı pompalarında potansiyel elektrik çarpması, yakıt kaçağı problemi veya patlama tehlikesi yoktur. Herhangi bir yakıt ile çalışmadığından yakıt tankı veya gaz bağlantısına ve atık gazı olmadığından baca yapılmasına ihtiyaç duymaz. Zehirlenme, koku ve kirlilik gibi problemleri yoktur.

Baymak Markası Güvencesi

Ürünler kaliteli teknoloji anlayışıyla, Baymak markası güvencesine sahiptir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle