OWERCIAT2’in HEE Sürümü Büyük Ölçekli Projeler İçin

CIAT’ın 610 – 1350 kW arasında değişen soğutma kapasitesine sahip olan çevreci tasarımlı POWRECIAT2 su soğutucusu artık Yüksek Enerji Verimliliği (HEE) sürümü ile mevcuttur.
Son-nesil öğeleri sayesinde ve özellikle mikro-kanal sargı entegrasyonu ve CIAT’ın yeni yüksek verimlikli evaporatörü ile POWERCIAT2, HEE standart modele göre %10 daha fazla enerji tasarrufu sağlamaktadır. Ortalama 3.15 EER ve ortalama 4.1 ESEER ile kanıtlanan olağanüstü mevsimlik etkinlik seviyeleri ile mümkün olan en yüksek enerji derecesine ulaşmaktadır.

Çok yönlü olan POWERCIAT2 HEE sürümü özellikle oteller, ofisler, alışveriş merkezleri ve endüstri tesisleri gibi büyük binaların havalandırılması için tasarlanmıştır.
POWERCIAT2 HEE, standart yelpazeyi genişleten ve 600 – 1160 kW aralığında soğutma kapasitesi sunan 10 adet yeni su soğutucusu modelinden oluşmaktadır.
Enerji verimliliğini geliştirmek için, CIAT’in ekipleri POWERCIAT2’nin standart sürümünü kullanmış ve sargılarının ısı aktarım alanı ve evaportörünü optimize etmiştir ve oldukça düşük enerjili son nesil vidalı kompresörleri eklemiştir. Sonuç olarak gelişmiş soğutma kapasitesi ve oldukça yüksek enerji verimliliği sağlayan güç girdisi içeren bir birim ortaya çıkmıştır.
Düşük güç tüketimine ek olarak, POWERCIAT2 HEE standart sürümü aynı yenilikleri ve performans seviyelerini içermektedir, piyasadaki buzdolapları için en iyi güç oranını önermektedir (7 kW soğutma/kg – R134a). POWERCIAT2 HEE şu anda hem mikro-kanal sargısını hem de kabuk-boru kuru buharlaştırıcı teknolojilerini birleştiren tek su soğutucusudur. Çevreci tasarım prensipleri kullanılarak tüm kullanım süresi boyunca çevresel etkisini en aza indirmek üzere tasarlanmıştır.
Bir önceki su soğutucusu nesli ile kıyaslandığında, POWERCIAT2 HEE’nin en önemli teknik yeniliği tamamı-alüminyumdan oluşan mikro-kanal sargıdır ve bunun sunduğu avantajların arasında: %45 daha az soğutucu akışkan, %20 daha hafif makineler (kullanımlarını, ulaşımlarını ve alan üzerinde kurulumlarını daha kolay hale getiren) ve %20 daha az kapladığı alanıdır. Aynı zamanda bakımı da kolaydır. Sargının dışındaki katı yüzeyi yüksek-basınçlı temizleme ile uyumludur ve tamamı-alüminyumdan oluşan tasarım farklı metaller arasındaki galvanik akımları ortadan kaldırmakta ve daha büyük aşınma direnci sunmaktadır.
POWERCIAT2 HEE aynı zamanda iki adet patent başvurusu yapılan ve kabuktan-boruya kuru bir yeni buharlaştırıcı olan COREVA2 içermektedir. COREVA2’nin olağanüstü performans seviyeleri maksimum çıkış, azaltılmış soğutucu ücretleri ve yüksek enerji verimliliği sağlayan optimize edilmiş basınç düşümleri içermektedir. Bu teknoloji yeni çevresel zorluklara ve en katı Avrupa standartlarına mükemmel bir şekilde uyum sağlamaktadır.
POWERCIAT2 HEE üç gürültü seviyesi ile mevcuttur: Standart, Düşük Gürültü ve Ekstra Düşük Gürültü. Ekstra Düşük Gürültü sürümü sadece 10 metre için 1160 kW ile 63 dB(A) ses basınç seviyesine sahiptir. Dikkat çekici bu seviye her bir öğenin gürültü seviyesinde azaltıma gidilmesi ile sağlanmaktadır. Son-nesil sessiz fanlar hava akışını soğutma gereksinimlerine göre otomatik olarak ayarlamakta ve kompresörler
anti-titreşim tabanları üzerine oturtulmakta ve akustik olarak izole edilmiş kutular içermektedir ve giriş boruları titreşimlerin aktarılmasını engelleyen esnek kuplajlar ile donatılmıştır.
POWERCIAT2 HEE’nin kısmi geri kazanım seçeneği 60°C sıcaklığında serbest sıcak su üretmek için atık ısıyı kullanmakta ve otel benzeri kuruluşların sıcak kullanım suyu ihtiyacını karşılamaktadır.
POWERCIAT2 HEE, olağanüstü performans seviyeleri sayesinde, üçüncül sektördeki binalar için ısıtma, soğutma ve iç hava kalitesi sağlayan Hysys® POWER sisteminin merkezi öğesi konumuna gelmiştir. Büyük ölçekli projeler için optimize edilmiş bu sistem enerji üretimi ile ilgili çevresel sorumluluk zorunluklarına en gelişmiş çözüm olan bir CIAT Enerji Havuzu içerebilir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle