OAİB, Türkiye İnovasyon Haftası’na Katıldı

Orta Anadolu İhracatçıları Birliği, 28-30 Kasım tarihleri arasında TİM tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’na katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da katıldığı  İnovasyon Haftası’nda, OAİB Genel Sekreterliği adına İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Poyraz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlayarak, OAİB bünyesinde faaliyet gösteren ihracatçı birliklerinin sergiledikleri yeni tasarım ve projeleri ziyaret ettiler.
İnovasyon Haftası’nın Türk sanayisi için önemli bir aktivite olduğunu vurgulayarak, geleceğin inovasyona bağlı olduğunu ifade eden Poyraz, “ Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile TÜBİTAK’ın ar-ge ve inovasyona verdikleri desteklerden memnuniyet duyuyoruz. Artık biliyoruz ki ar-ge, teknoloji, inovasyon çağımızın gerekliliği. Bu kapsamda OAİB bünyesindeki birliklerimiz inovatif proje ve tasarımların doğması için büyük çaba sarf ediyor, Ar-Ge Proje pazarları, tasarım yarışmaları gibi ciddi projelere imza atıyor. Bu projeler sanayicimizin desteklenmesi ve inovasyona olan ilgilerinin artması açısından çok önemli. Örneğin biz de İSİB olarak sektör mensuplarımızın ar-ge faaliyetlerine ağırlık vermelerini sağlamak ve onlara yol göstermek amacı ile üniversitelerimiz ve teknoparklarımızla ortak çalışmalara başladık. Bir Tasarım ve Uygulama Yarışması tertip ettik. Önümüzdeki mayıs ayında yarışmamız sonuçlanacak. Artık biliyoruz ki hedeflerimize ancak ar-ge ve inovasyona yönelerek ulaşabiliriz” diye konuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle