MÜHENDİS KADINLAR DERNEĞİ( MÜKAD )1.Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Mühendis Kadınlar Derneği (MÜKAD)’ın genel kurulu 30-06-2018 Cumartesi Günü Saat 13,00 de Next Level Plaza A Blok Kat-16 -Caleffi Ofis Toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Züleyha Özcan’ın yaptığı  açılış konuşmasından  sonra Genel Kurul saygı duruşuna davet edilmiş ve İstiklal Marşımız okunmuştur.

Ardından Genel Kurulu yönetmek üzere Divan Kurulu’nun seçimine geçilmiş ve oy birliği ile  Divan Kurulu Başkanlığı’ na Avukat Canan Yaşar, Başkan Yardımcılığına  Elektrik Elektronik mühendisi Nazmiye Saydar ve Yazmanlığa da Jeolji Mühendisi  Zeynep Bahar Ürküt seçilmişlerdir.

Divan Kurulunun daveti üzerine Yönetim Kurulu Başkanı Esma Sarıaslan Divrikli kuruluştan bu yana geçen 130 günlük süreçte gerçekleştirilen  faaliyet raporunu okumuştur.

Faaliyet raporunun ana başlıkları, Tüzük değişikliği  işbirliğini geliştirmek amacıyla yapılan resmi ziyaretler , üye kabulleri Avrupa Birliği IPA projelerne yapılan başvurular ve süreçleri ile yeni dönemde çalışmalarına başlayacak olan  komisyonlar hakkında bilgi verilmesini oluşturmuştur.

Genel kurula sunulan faaliyet raporu oy birliği ile ibra edilmiştir.

Ardından Yönetim Kurulu üyesi Ömür Yüksek tarafndan  130 günlük süreçteki bütçe okunmuş ve genel kurul üyeleri tarafından oybirliği ile onaylanmıştır.

Yasal prosedür gereği Genel Kuruldan alınması gereken izinler  genel kurul üyeleri ile görüşülmüş ve Yönetim Kuruluna bu izinler oy birliği ile verilmiştir.

Mühendis Kadınlar Derneği  Yönetim Kurulu özellikle önümüzdeki dönemlerde gelirlerini arttırmak için yapacağı çalışmalarda ihtiyacı olan iktisadi İşletme Olma yetkisini almıştır.

Tek liste olarak gidilen seçimde genel kurulda yeni Yönetim Kurulu üyeleri  ve Denetim Kurulu üyeleri seçilmiştir.

Yeni seçilen üyeler aşağıdaki gibidir.

Yönetim Kurulu:

Asıl Üyeler                                                                                        Yedek Üyeler:

1-Esma SARIASLAN DİVRİKLİ

 

1-Şehnaz UYSAL
2-Züleyha ÖZCAN

 

2-Ömür YÜKSEK

 

3-Şebnem ÖZKAL

 

3-Ayşe GÜLBEDEN

 

4-Şivezat Şeniz DEDEAĞAÇ

 

4-Nalan BAYRAKTAR

 

5-Günay Güney YABAŞ

 

5-Ceren ERCAN

 

 

Denetim Kurulu:

Asıl Üyeler                                                                                        Yedek Üyeler:      

1-Fatma Emel ÖZ

 

1-Görkem GÖK

 

2-İsmet TANER

 

2-Selfinaz ÇILDIR

 

3-Feride AÇIKGÖZ

 

3-Yasemin BALCI

Genel Kurul un güdemini tamamlamasının ardından  teşekkür  konuşması yapan Esma Sarıaslan Divrikli yeni dönemdeki hedeflerini ve çalışma prensipleri  açıklamış ve genel kurul üyelerinin sorularını cevaplamıştır.

Genel kurul en son olarak üye kapasitelerini arttırmak için ve önümüzdeki dönemde komisyonların hedeflerine odaklanarak çalışmalarına start vermelerini sağlamak için geniş katılımlı bir toplantı planlanmıştır.

Tüm Genel Kurul Üyelerinin Mühendis Kadınlar Derneği nin ilk genel kuruluna katılmış olmanın verdiği onur ve heyecanını yaşadığı Genel Kurul  katılımcıların neşesi ve pozitif enerjisi ile tamamlanmıştır.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle