Mitsubishi Electric Türkiye, Klima Plus’ı Satın Alıyor

Mitsubishi Electric Türkiye, Türkiye klima distribütörü Klima Plus’ı satın alacağını açıkladı. Bu satın alma ile Türkiye klima pazarındaki varlığını güçlendirmek isteyen Mitsubishi Electric, Klima Plus’ın hisselerinin tamamına sahip olacak.

Türkiye’nin, klima pazarının yılda %15 oranında büyümesi bekleniyor. Klima pazar talebi, özellikle Inverter-tipi klima ekipmanları açısından bu yılın Ocak ayında yürürlüğe giren yeni enerji düzenlemeleriyle*1 ivme kazanmaya başladı.
Mitsubishi Electric Yaşam Alanı ve Digital Media Ekipmanları Grup Başkanı Mr. Hiroyuki Umemura konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “10 senedir birlikte çalıştığımız Klima Plus, Türkiye klima pazarındaki ana distribütörlerden biridir. Güvenilir, kanıtlanmış bir başarı geçmişinin yanı sıra, ileri teknoloji ve yüksek kalitede müşteri hizmetlerine sahiptir. Mitsubishi Electric olarak Klima Plus’a aramıza hoşgeldin demekten mutluluk duyuyoruz. Pazarda daha da güçlenme hedefimize paralel olarak, Klima Plus’ın yerel satış bilgilerini bünyemize katmak bizlere önemli bir kazanç sağlayacak.”
Geçtiğimiz son bir yılda, Mitsubishi Electric’in Türkiye faaliyetleri dikkate değer bir büyüme gösterdi. Bu yeni satın alma ile klima faaliyetini de mevcut fabrika otomasyon operasyonuna ekleyecek olan Mitsubishi Electric Türkiye, 2015’te yaklaşık 255 Milyon TL’lik ciro hedeflemektedir. Ayrıca, Türkiye’de halihazırda uygulamada olan altyapıyla ilgili diğer aktivitelerin de (uydular, asansörler ve yürüyen merdivenler, tren ekipmanı, güç üretimi vb.) faaliyetlere eklenmesiyle satışların artırılması hedeflenmektedir.
*1 Erp-Lot10: Havalandırma ekipmanlarının çevreye olan etkisini engellemeyi hedefleyen enerji tasarrufu standartıdır. Avrupa Birliği’nde Ocak 2013’ten itibaren uygulanmaktadır.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle