MGT Filtre ISK-Sodex Fuarı’nda büyük ilgi gördü

MGT Filtre Genel Müdürü Onur Töngüt; “İhracat yaptığımız ülke sayısını yılsonuna kadar 100’e çıkarmak istiyoruz.”

Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenen ilk ISK-Sodex Fuarı’na özel standıyla katılan MGT Filtre, başarılı bir fuar geçirdi. Fuarın ilk günü Çevre Ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Poyraz, ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Metin Duruk MGT standını ziyaret ettiler. MGT Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Töngüt ve MGT Filtre Genel Müdürü Onur Töngüt ürünler hakkında Bakan Özhaseki’ye bilgiler verdiler. Fuara gelen ziyaretçilerin MGT Filtre standında sergilenen son teknoloji ürünü filtrelere büyük ilgi gösterdiğini, özellikle yabancı ziyaretçilerle kurdukları temasların kendileri için önemine değinen MGT Filtre Genel Müdürü Onur Töngüt, ISK-Sodex Fuarı’nın MGT Filtre açısından memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Töngüt; “Yakın zamanda Çerkezköy’de hayata geçirdiğimiz Türkiye’nin en büyük ve en teknolojik filtre üretim üslerinden biri olan MGT Filtre Çerkezköy Fabrikası ile birlikte üretim kapasitemizi yüzde yüz oranda arttırdık. Dünya genelinde 80’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Benzer fuarlara katılarak bu rakamı yılsonuna kadar 100’e ulaştırmak istiyoruz. Bu hedefimize en kısa zamanda ulaşacağımıza da inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Çerkezköy’de kurdukları fabrikada teknolojinin tüm imkânlarından faydalanarak tasarladıklarını fakat teknolojinin sürekli gelişme içinde olduğu düşüncesiyle yeni yatırımlara uygun olarak hayata geçirdiklerini söyledi.  Fabrikadaki yatırımların sürekli devam ettiğini söyleyen Töngüt; “Fabrika yatırımımız tamamlandı diyemeyiz, çünkü teknoloji sürekli gelişiyor. Biz de MGT Filtre olarak bu gelişmeleri ürünlerimize yansıtmak için sürekli olarak yatırımlar yapıyoruz. Çünkü biz MGT Filtre olarak işimizi en iyi şekilde yapma felsefesiyle hareket ediyoruz.” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle