Memorial Bahçelievler Hastanesinde Ari Yangin Pompa Grubu İle Yeraldi

Kurulduğu günden bu yana güncel tedavi yöntemlerini, hastalarıyla buluşturmayı amaçlayan Memorial Sağlık Grubu’nun 11. hastane projesi olan, tıbbi ekibinden teknolojik altyapısına hatta binasına dek en güncel yaklaşımlarla inşa edilen Memorial Bahçelievler Hastanesi çok yakında kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Akademik kadrosu, ileri tıp teknolojisiyle donatılan tanı ve tedavi üniteleri ile sağlık hizmetini Memorial kalitesi ve güveniyle sunacak olan Memorial Bahçelievler, aynı zamanda doğaya saygılı yeşil hastane özelliği taşıyor.

Türkiye’nin en büyük özel hastanelerinden biri olması planlanan Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin, çağdaş mimarinin en iyi örneklerinden biri olarak tasarlanan toplam 71.694 m2 inşaat alanına sahip kompleks halinde yükseliyor. Proje kapsamında; 15 ameliyathane, 133 poliklinik, 231 hasta odası, 49 yoğun bakım, 31 müşahede yatağı yer alıyor.

Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin modern mimarisinin yanı sıra güneş ışığının pozitif enerjisinden yararlanılacak cephe tasarımı ve yeşil hastane konsepti özelliği ile de ön plana çıkan, teknolojik donanımıyla da bir dünya hastanesi konumunda olacak.

Türkiye’de gayrimenkul sektörünün en prestijli ödülü olarak gösterilen Sign of the City Awards “En İyi Hizmet Yapıları” kategorisinde, “En İyi Sağlık Binası-Devam Eden Proje” ödülüne sahip olan projede Arı Yangın, yangın pompa grubu ile yer aldı.

Pompa Grubunda temsilcisi olduğumuz Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 750 GPM, 145 PSI, 125 HP motor kapasitesine sahip olan Yatay tip bölünebilir gövdeli Elektrikli Yangın Pompası kullanılmıştır. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 15 GPM, 160 PSI değerlerinde kaçak giderme pompası da sisteme entegre edilmiştir. Sistemde iki adet elektrikli pompa bulunmasından dolayı jeneratör üzerinden beslenmeyi sağlayacak otomatik transfer switchli kontrol panoları tercih edilmiştir.

Hidrolik hesapları ve mühendislik hizmetleri, ARI Yangın A.Ş tarafından yapılan projenin süpervizörlük hizmetleri ile test ve devreye alınması da ARI Yangın’ın konusuna hakim ve tecrübeli teknik kadrosu tarafından yapılmaktadır.

FAIRBANKS NIJHUIS markalı pompalar 250 GPM’den 7000 GPM’e kadar uzanan aralıkta geniş bir yelpazeye sahip olup bu aralıktaki tüm ihtiyaçlara cevap verebilmektedir.

Arı Yangın A.Ş. olarak dünya çapında en iyi firmalar ile yaptığımız mümessillik anlaşmaları sayesinde en kaliteli ürünleri, stok politikası ve hızlı tedarik avantajı ile en iyi malzeme tedarik hizmetini vererek müşterilerimizi memnun etmeyi amaçlayan firmamız, “ Tek kapıdan tüm yangın çözümleri” felsefesi ile hareket ederek, yangın pompaları dışında gerekli olacak söndürme sistemi içindeki diğer ekipmanları da temin etmektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle