LUFTSİS A.Ş., BLYGOLD ile Türkiye MASTER-Franchisor anlaşması imzaladı

30 yılı aşkın süredir HVAC sistemleri bataryaları için korozyon kaplama sistemleri üretimi ve uygulamaları yapan Blygold, LUFTSİS A.Ş ile Türkiye MASTER-Franchisor anlaşması imzaladı.

Anlaşma ile kurulan Blygold Turkey, HVAC sektöründe korozyon önleme ve korozyona bağlı sorunlara yönelik çözümler sunacak. Blygold Turkey ve Luftsis Klima Genel Müdürü Uğur Darcan, 5 Haziran tarihinde Dedeman Otel’de düzenlenen basın toplantısında Blygold’la yapılan anlaşmanın detaylarını basın mensuplarına anlattı.  Blygold ürünlerin ve hizmetlerinin anlatıldığı basın toplantısına HVAC sektörün de faaliyet gösteren firmalardan temsilciler de katıldı.

Kendi sektöründe dünya lideri bir marka olan Blygold, merkez tesisleri Hollanda da olmak üzere 56 ayrı ülkede franchisor bayileri ve ülke bazlı Master franchisor distribütörleri ile HVAC sektörüne hizmet vermektedir. BlyGOLD PoluAl XT adı verilen Alüminyum pigmentli Poliüretan korozyon kaplama sistemi kendi adına tüm dünyada patentlidir. Devrim niteliğindeki bu ürün korozyon önleme ve korozyona bağlı ısı değişiciler ve metal yüzeylerde zaman içerisinde oluşan %20 varan kapasite kayıplarını önlemektedir.

İçeriğindeki alüminyum pigmentler sayesinde kaplama sisteminden kaynaklanan batarya kapasite kayıpları minimum da gerçekleş mektedir. (kanat geometrisine bağlı olarak test değerleri % 0-3 aralığındadır.)

Hava tarafı basınç kayıpları kanat geometrisine bağlı olarak % 0-5 aralığındadır.

ASTM B117 Nötr-Tuz testi dayanımı 4000+ saat,  ASTM B287  Asit-Tuz testi dayanımı 4000+ saat tir.

Ayrıca BSRIA 11.000 saat Tuz testinden başarı ile geçmiştir.

Uygulama kalınlığı 25-30 micron olup UV dayanımı mükemmeldir.

Uygulama alanları nerelerdir.

BlyGOLD yeni imalatlarda başarı ile uygulanmakla birlikte zaman içerisinde korozyona uğramış, hasarlanma ve kapasite kayıpları oluşmuş eski klima sistemlerinin saha renovasyonunda da yoğun olarak kullanılmaktadır.

Uygulamalar BakırBoru/Aluminyumkanat, BakırBoru/BakırKanat, çelikboru/çelikkanat bataryalar, microchannel bataryalar, bunlara ait galvaniz saç flanşlar ve galvaniz/boyalı klima cihazları metal yüzeylere fabrikasyon veya şantiye şartlarında gerçekleştirilmektedir. Standart ve yüksek çalışma sıcaklığı (650 C) uygulamalarına uygundur. BlyGold uygulaması yapılan ürünler ; Klima santralları,

Chiller, DX /VRF dış ünite batarya ve kondenserleri, yüksek sıcaklık / endüstriyel tip ısı değiştiriciler , metalik  yüzeyler, su soğutmalı chillerlerin su kutularıdır.

Klima Cihazlarında oluşan korozyon hem hijyen şartlarını bozmakta ve insan sağlığı açısından riskler oluşturmakta ayrıca da yükselen kondenzasyon basınçları dolayısıyla klima cihazlarının yüksek elektrik enerjisi çekmesine sebebiyet vermektedir.

Blygold kaplaması cihaz kullanım ömrünü en az 2 kat (çoğu uygulamada 3 kat) arttırmakla birlikte  zaman içerisinde oluşan korozyona bağlı performans kayıplarını da önlemekte ve cihazların enerji giderlerini düşürmektedir. Korozyona bağlı batarya ve diğer ürünlerin yenilenmesine de gerek kalmamaktadır.

Uygulama bölgeleri nerelerdir.

ISO 12944 Korozyon önleme standartlarındaki C1-C5 M klasındaki 6 farklı korozif sınıftaki tüm  çevresel bölgelerde ki metal yüzeyler için idealdir.

Bunlar ;

  • Jet yakıtlarının ürettiği kerosene bağlı aşırı korozif etkiye açık Havaalanları klima sistemleri,
  • Deniz üstü tüm askeri ve sivil Deniz araçlarının Klima sistemleri,
  • Deniz kenarı Tatil köyü, Hotel ve işletmelerdeki Klima Sistemleri,
  • Endüstriyel bölgeler ve asit yağmurlarına açık klima sistemleri,
  • Yüksek sıcaklık, toz ve kum fırtınalarının etkin olduğu Çöl iklimine sahip klima sistemleri,
  • Korozyona bağlı üzerinde mikroorganizma ve bakterilerin kolayca üreyebileceği hijyenin çok önemli olduğu Hastane Klima sistemleri,
  • Enerji üretim tesislerinde kullanılan Klima sistemleri ve endüstriyel ısı değiştiriciler,
  • Hassas sıcaklık, nem gerektiren Müze klima sistemleri,

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle