Lowara’nın 50. Yılı

Su teknolojileri alanında dünya lideri Xylem’in lider markası Lowara, prestijli bir dönüm noktasına ulaşarak kuruluşunun 50. yıl dönümünü kutladı.

10 Haziran 2018 tarihinde düzenlenen etkinlikler, ilk olarak İtalya’nın Vicenza kentinin Montecchio Maggiore beldesinde bulunan Via Vittorio Lombardi fabrikasında başlayarak daha sonra fabrikanın yakınında bulunan Villa Cordellina’da devam etti. Lowara markasının tüm dünyada bugünkü başarısının mimarı olan şirket çalışanları, işbirlikçiler ve ortaklar, profesyonellikleri ve işlerine adanmışlıkları ile etkinliğin odak noktasındaydı.

Montecchio Maggiore Belediye Başkanı Milena Cecchetto, Confindustria Vicenza Derneği Başkanı Luciano Vescovi, Veneto Bölgesi Çalışma ve İstihdam Belediye Meclis Üyesi Elena Donazzan’ın katılımlarıyla gerçekleşen açılış konuşmalarının ardından firma ziyaretleri, katılımcıların aileleri ile birlikte dahil olabildiği tüm gün süren eğlence ve kutlamalardan oluşan etkinliklere 1300 kişinin üzerinde katılım oldu.

Küresel bir bakış açısı ile bölgesel mükemmelliğin doğuşu

Ghitto kardeşler tarafından 1968 yılında küçük bir üretim tesisi olarak kurulan Lowara, 1977 yılında 16.000 m2 üretim alanına ulaştı. Kısa zamanda, Lowara pompa ve pompa sistemleri, tasarım ve üretim konusunda su teknolojisi sektörünün önemli bir oyuncusu haline geldi.

Lowara pompa ve pompa sistemleri yalnızca dayanıklı ürünler sunmakla kalmadı, aynı zamanda suyu kirletmeyen paslanmaz çelik ve kimyasal aşınmaya dayanıklı lazer kaynaklar gibi insan sağlığına ve çevreye duyarlı malzemelerin kullanılmasına dayanan yenilikçi bir tarz ile pazarda öne çıktı.

Üretimin her aşamasında, suyun verimli kullanımını ve çevreye maksimum saygıyı ön planda tutarak ürünlerini titizlikle kontrol eden sektör lideri Lowara, farklı uygulama alanlarına yönelik geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Lowara’nın kendinden emişli elektrikli pompaları, tek ve çok kademeli santrifüj pompaları ve hidrofor sistemleri, binaların su temininde, tarımda ve sulamada kullanılır. Endüstriyel düzeyde ise Lowara, suyun arıtılarak içme suyuna dönüştürülmesinin yanı sıra üretim süreçlerinde ihtiyaç duyulan su tedarikinde kullanılır.

Lowara markası ayrıca konut ve ticari binalar için tasarlanmış özel çözümler sunar.

Kuruluşundan 50 yıl sonra, 573 çalışana sahip olan Lowara, Montecchio Maggiore’daki fabrika alanını 33.000 m2’ye çıkartarak, 2018 yılında %75’i yurtdışına olmak üzere 183 milyon Euro’dan fazla fatura kesecek.

Bugün Lowara markası hem ürün hem de süreç anlamında yüksek bir teknolojik düzeyi ifade ediyor. Üretim modeli, yalın üretimin en modern prensiplerine göre düzenlenmiştir.

Montecchio fabrikası, Xylem tarafından dünyanın her yerinde satılan ürünlerin ve grubun çeşitli tesislerinde kurulan üretim sistemlerinin tasarımlarındaki mükemmelliğin merkezidir.

Son iki yılda Xylem, Montecchio fabrikasına büyük yatırımlar yaptı. Yeni ürünler ve teknolojiler geliştirmek için XIC – Xylem İnovasyon Merkezi; çalışanları, müşterileri ve tedarikçileri eğitmek için de XLC – Xylem Eğitim Merkezi olmak üzere iki yeni merkezin inşasını finanse etti.

Çevreye Saygılı Firma

Bu yıl, yağmur suyu geri kazanımı ve arıtımı yoluyla belediyelerdeki su kullanımını azaltan Xylem HydroInfinity sistemini kuran Lowara için çevresel sürdürülebilirlik, bir başka ayırt edici özelliktir.

Öte yandan 2016 yılında, üretim tesisi içindeki tüm geleneksel ışıkları LED’lerle değiştiren firmamız, enerji tüketimini ve buna bağlı CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azalttı.

Xylem’in hayırsever girişimi Watermark sayesinde, Lowara çalışanları, doğal ve kentsel alanların yeniden geliştirilmesi ve temizlenmesi gibi yerel projeler ile birlikte Brezilya ve Kamboçya’da olduğu gibi ihtiyaç duyulan yerlere içme suyu sağlamak için su kuleleri inşa ederek uluslararası kapsamda da girişimlerde bulunarak düzenli olarak toplumu destekliyor.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle