Ksb Pompaları Titanic Deluxe Belek’te

Titanic Deluxe Belek’in ısıtma, soğutma, havalandırma, su temini ve yangın sistemlerinde KSB pompaları tercih edilmiştir.
31 adet KSB in-line santrifüj pompası (Betaline – Etaline), su temini için 2 adet KSB hidrofor seti KHFb ve otelin yangın sistemleri için 2 adet KSB yangın grubu (Cobra UL/FM) kullanılmıştır.

 KSB’nin In-line santrifüj pompaları olan Betaline ve Etaline serileri yüksek verimli motorlar ile üretilmiş olup PN16 basınç sınıfındadır. Tüm ısıtma soğutma ve havalandırma uygulamalarında kullanılması dışında ayrıca endüstriyel proseslerde de kullanılabilmektedir.
KHFb serisi hidroforlar KSB’nin yüksek verimli dikey çok kademeli pompaları olan Movitec serisi pompalardan oluşmaktadır. Yenilenen Movitec serisinin su temaslı tüm ekipmanları paslanmaz çelikten olup uzun ömür ve düşük enerji tüketimi sunmaktadır. Ayrıca bu hidroforların panolarında  KSB’nin pompalar için dizayn ettiği özel yazılımı ile enerji tüketimi optimum değerlerde tutulabilmektedir.
Yıllardır tüketicinin beğenisini ve güvenini kazanan yangın grubu Cobra serisi yine bu projede sulu söndürme sisteminin en önemli ekipmanı olarak tercih edilmiştir. Pek çok otel, AVM  ve residence projelerinin yanında metro gibi güvenliğin en üst düzeyde olması gereken yapılarda da tercih edilen Cobra serisi;  KSB’nin güvenlik konusuna ne kadar önem verdiğinin en iyi örneğidir.
Genel olarak, Titanic Deluxe Belek projesi’nde KSB’nin tercih edilmesindeki en önemli etkenler ;  yüksek verimli motorlar ile donatılmış olmaları, çevre dostu teknoloji kullanılması, az enerji tüketmeleri, bakım maliyetlerinin düşük olması ve tecrübeli servis ekibi olmuştur.
Bilgi:
Yaklaşık 150.000.000,00 Euro’ya mal olan Titanic Deluxe Belek Hotel inşaatı, 1.100 kişilik çalışan sayısı, 1.200 yatak kapasitesi ile AYG Grubu’nun Türkiye’deki  8. oteli olma özelliğini taşımaktadır. Otel inşaatı  11 ay sürmüştür.
Katamaranlarla sahile yolculuk yapabilme imkanı sunan Titanic Deluxe Belek; doğayla içiçe bir yaşam, nehir kenarında olması, deniz suyundan sağlanan havuzlu villaları, SPA merkezleri ve aquapark gibi birçok üstün özellik bünyesinde barındırmaktadır.

 

Benzer İçerikler

Yorum Ekle