KSB Pompaları Nissa O2 Residence Projesinde

Nissa İnşaat tarafından Bahçeşehir’de hayata geçirilen Nissa O2 Residence projesi, konforlu bir hayat ve modern bir mimari sunmaktadır. İstanbul’u geleceğe taşıyan bu projenin hemen hemen her safhasında KSB Pompalar ve hidrofor sistemleri kullanılmıştır.

Çift cephe teknolojisi ile nefes alan bina özelliği taşıyan Nissa O2 Residence, 18.255m2 alan üzerinde 32 katlı, tavandan yere kadar komple cam cephesi olan, birbiri ile tek blok halinde yaşayan 4 blok ve 16 cepheden oluşmaktadır. Bu proje, Nissa İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme’nin Türkiye’deki ilk yatırmı olma özelliğini taşımaktadır.
Nissa O2 Residence’ın ısıtma, soğutma, havalandırma ve su temininde tercih edilen KSB Pompaları, bu projeye enerji verimliliğinde yeni bir boyut kazandırmıştır. Nissa O2 Residence’ın  ısıtma sistemi için 63 adet KSB in-line santrifüj pompası (Betaline – Etaline ve 18 adet ıslak rotorlu Rio – Rio Eco), su temini için 3 adet KSB hidrofor seti KHFb,  ve pojenin atıksu drenaj sistemi için ise KSB’nin atıksu dalgıç pompası olan 2 adet Ama Porter kullanılmıştır.
KSB’nin In-line santrifüj pompaları olan Betaline ve Etaline serileri yüksek verimli motorlar ile üretilmiş olup PN16 basınç sınıfındadır. Tüm ısıtma soğutma ve havalandırma uygulamalarında kullanılması dışında ayrıca endüstriyel proseslerde de kullanılabilmektedir.
KHFb serisi hidroforlar KSB’nin yüksek verimli dikey çok kademeli pompaları olan Movitec serisi pompalardan oluşmaktadır. Yenilenen Movitec serisinin su temaslı tüm ekipmanları paslanmaz çelikten olup uzun ömür ve düşük enerji tüketimi sunmaktadır. Ayrıca bu hidroforların panolarında  KSB’nin pompalar için dizayn ettiği özel yazılımı ile enerji tüketimi optimum değerlerde tutulabilmektedir.
Genel olarak, Nissa O2 Projesi’nde KSB’nin tercih edilmesindeki en önemli etkenler;  pompaların yüksek verimli motorlar ile donatılmış olmaları, çevre dostu teknoloji kullanılması, az enerji tüketmeleri, bakım maliyetlerinin düşük olması ve tecrübeli servis ekibi olmuştur.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle