KoruFlorya, Buderus İle Isınıyor

İstanbul’un en prestijli yapı projelerinden KoruFlorya’da hem konutların hem de alışveriş merkezinin ısıtma sistemleri için, Buderus çözümleri tercih edildi.

Buderus, her türlü ihtiyaca yönelik çözümler içeren geniş ürün gamıyla ‘Aile Rezidans ve Yaşam Merkezi’ fikri üzerine inşa edilen KoruFlorya’nın ısıtma sistemlerinde kullanılan kazan ve brülörlerini tedarik etti.
Projenin konut bölümünde 3 adet Buderus SB825L yer tipi yoğuşmalı kazan ve Elco Brülörler tercih edildi. %95 oranında verimlilik değeriyle dikkat çeken Buderus Logano SB825L serisi yer tipi yoğuşmalı kazanlar, üç geçişli silindirik konstrüksiyona sahip bulunuyor. Üç tam geçiş ve geniş ısı transfer yüzeyleri sayesinde, yüksek su sıcaklıklarında bile en yüksek verimle çalışıyor. Ayrıca su ile soğutulan arka duman sandığı ve yüksek sayıdaki duman boruları ile büyük bir ısı transfer yüzeyine sahip bulunuyor. Bu nedenle bakım-temizlik işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla türbülatör kullanımına ihtiyaç duymuyor.

Elco brülörler ise hafif ve kompakt yapısı, farklı namlu uzunlukları seçenekleriyle sökülmeden servis sağlanabilmesi nedeniyle tercih ediliyor. Bal peteği şeklinde özel malzemeden yapılmış hava giriş ağzı ve polipropilen kapağı sayesinde ise en düşük ses düzeyini sağlıyor.

Alışveriş merkezi için 5 adet Buderus yoğuşmalı kazan kullanıldı

KoruFlorya projesinin alışveriş merkezi bölümünde toplam 5 adet 620 kW GB402 Buderus yer tipi yoğuşmalı kazan tercih edilirken, enerji verimliliği ve performans kirterleri dikkate alındı.

Buderus Logano plus GB402 yer tipi yoğuşmalı kazanlar, sınıfındaki rakiplerine düşük yakıt tüketimi ve maksimum verimlilik sunuyor. Korozyona dayanıklı özel Mg-Al-Si alaşımı eşanjör ile baca gazı sıcaklıklarını düşürürken, su buharı yoğuşturularak baca gazının içindeki enerji de kullanılıyor. Gaz yakıtla çalışan kazana entegre; modüler ön karışımlı, %20-100 geniş modülasyon aralığına sahip brülör ve akıllı ateşleme sisteminin yanı sıra %110’a varan kullanma verimliliğiyle öne çıkıyor.

Ayrıca, işletim sürecinde 60 dB(A)’den daha az ses seviyesiyle çalışabilen Logano plus GB402, minimum su debisi zorunluluğu ve dönüş suyu sıcaklık sınırı gibi işletim şartlarına sahip olmaması sayesinde kullanıcılara büyük işletim kolaylığı sağlıyor.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle