Kayseri Develi Hastanesi ve Çorum Stadyum Projelerinde Armacell Yalıtım imzası

Kayseri’nin Develi ilçesinde 30.756 m2 arsa alanında 30.095 m2 kapalı alana sahip, 150 yatak kapasiteli,
Eyüpoğlu İnşaat’ın yüklenici olduğu projede Armacell Yalıtım ürünleri kullanılıyor.
Yaklaşık maliyeti 52 milyon lirayı bulan 150 yatak kapasiteli yeni Develi Devlet Hastanesi’nin yıl sonunda tamamlanması planlanıyor.

Çorum’un tamamlanmak üzere olan yeni modern Stadyum projesi ise 15 bin seyirci kapasiteli,olup, gece aydınlatması, doğal çim saha, protokol ve özel localar, canlı yayın odası, basın odası, toplantı odaları, sporcu ve hakem odaları, seyirci lavaboları, idari kısım, restoran gibi bütün sosyal donatılar bulunuyor.

Yapıların iklimlendirme tesisatlarında Armacell Yalıtım’ın geniş ürün gamı, ürünlerin mükemmel ısı yalıtım özelliği, güçlü su buhar difüzyon direnci ve bu sayede tam bir yoğuşma kontrolü sağlaması tercih nedeni oldu.
Esnek yalıtım köpüklerinde bir dünya lideri olan Armacell, ayrıca özel tasarlanmış köpüklerde de önde gelen bir üreticidir. Yükselen enerji maliyetleri, sıkı enerji koruma kanunları, iklim değişikliği gibi konular göz önüne alındığında sürdürülebilirlik ilkesinin daha da ön plana çıktığı günümüzde, doğru ürünle doğru yalıtım çok daha büyük bir öneme sahip olmaktadır. Armacell bu manada geniş ve amaca özel ürün portföyü ile üstüne düşen görevi yerine getirmekte ve sektöre öncülük etmektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle