İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Taner YÖNET İklimlendirme sektörü “kariyer fırsatı” sunuyor

Sayın Taner Yönet, İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak “İklimlendirme Sektörü Tanıtım Günü” etkinliği hakkında bilgi verirmisiniz.

Geleceğin makine mühendislerine, iklimlendirme sektörünü “kariyer fırsatı” olarak tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz İSKİD Öğrenci Etkinliğine, öğrencilerimizin yoğun ilgi göstermesinden son derece memnunum. Bu etkinliğin ilkini 2016 yılında İç Anadolu Bölgesi Üniversitelerini kapsamak amacıyla Ankara’da yapmıştık. Bu etkinlikten sonra öğrencilerin yoğun ilgisi, ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gösterdi.

Bu yıl etkinliğimizi Ege Bölgesine taşıyarak bu bölgedeki üniversitelerimizi davet ettik. 12 Üniversiteden 500 civarında öğrencimizi misafir ettik. Etkinlik sırasında gerek İSKİD, gerekse sponsor stantlarımıza ilgi oldukça yoğun oldu. Geçen yıl da olduğu gibi bu yıl da genç meslektaşlarımız ile neşeli bir iletişim dili kuran Moderatörümüz Yavuz Seçkin, etkinlik süresince konuklarımıza keyifli anlar yaşattı.

İklimlendirme sektöründe istihdam ve İSKİD’in çalışmaları hakkında bilgi verirmisiniz

İklimlendirme sektörümüz yetişmiş, donanımlı mühendislere ihtiyaç duymaktadır. Makine fakültelerinde okuyan öğrencilerimize iklimlendirme sektörümüz hakkında bilgi vermeyi ve sektörümüzün çok çeşitli alanlarında çalışma imkanı olduğunu anlatmayı, sonuçta gençlerimizi bilinçlendirmeyi hedeflemekteyiz.

Bu yıl etkinliğin hazırlık aşamasında “bir öğrenci neyi merak eder” sorusuyla yola çıktık. Konuşmacılarımızı seçerken sektörümüzde hangi alanlarda çalışma imkanı bulabileceklerini anlatabilmeyi hedefledik. Ne kadar çok öğrenci sektörümüze ilgi duyarsa müracaatları da artacaktır. Gençlerimiz sektörümüzde, kendi ilgi alanlarına uygun, tasarım, şantiye, üretim, ar-ge, pazarlama gibi birçok farklı alanda çalışma imkanı bulabilecektir. Bu etkinlikte bu alanların uzmanları tarafından tanıtılıp, farkındalık yaratmaya çalıştık.

İklimlendirme Sektörü Tanıtım Günü etkinliğimizi önümüzdeki yıl yine başka bir bölgede yapmayı planlıyoruz. İSKİD, yıllardır sektörün sorunlarına ve ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmaktadır. Sektörde kalifiye, istekli ve donanımlı mühendislerle çalışma ihtiyacımız karşısında, gelecekteki mühendislerimize öğrencilik yıllarında ulaşmamız gerektiği gerçeğinden yola çıkan üniversite-sanayi iş birliği faaliyetleri her zaman İSKİD’in önceliklerinden olacaktır.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle