ISKAV’ın Misyonu ve Vizyonu Çalıştayı Yapıldı

ISKAV’ın misyonu, vizyonu, hedefleri ve yeni projeler konusunun tartışıldığı  bir çalıştay planlamış bulunuyoruz.  22 Kasım 2013 tarihinde Yalova, Limak Termal Otel’de gerçekleşen çalıştaya ISKAV Mütevelli  Üyeleri katıldı.
Çalıştayın açılış konuşmasını  Mütevelli Heyet Başkanı Prof.Dr. Nilüfer Eğrican yaptı. Daha sonra kürsüye gelen ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Ünlü, Vakıf senedinden bahsederek Vakfın misyonu ve vizyonunu tanımladı. Vakfın faaliyetleri hakkında bilgi verirken, özellikle eğitimler ve  FTK(TAD) çalışmalarını ayrıntılarıyla anlattı.
Cafer Ünlü, İGP (İklimlendirme Güvence Platformu) çalışmalarının geldiği nokta ve Yeni Projeler konusunda da bilgilendirmede bulundu.
Sektörün önde gelen kuruluş temsilcilerinden 33 kişinin katıldığı çalıştayı profesyonel moderatör yönetti. Çalıştayda gruplar halinde yapılan çalışmaların sonunda misyon ve vizyon aşağıdaki şekilde ortaya çıktı.
Misyon: İklimlendirme sektörünün tüm paydaşlarını kapsayacak eğitim, araştırma, etik değerlere uygun davranış ve çevreci yaklaşımlar ile sektörü geliştirici ve öne çıkarıcı faaliyetleri  tarafsızlık ve güvenilirlik ilkeleri doğrultusunda yenilikçi bakış açısıyla yapmak.
Vizyon: İklimlendirme sektöründe eğitim, araştırma ve sertifikasyon alanında ulusal ve uluslararası tanınılırlığı olan yetkin ve saygın bir kurum olmak.
Yöneticilere Yönelik Eğitimlerden “Türkiye ve Dünya Ekonomisindeki Gelişmeler ve Beklentiler” eğitimi yapıldı.
23-24 Kasım 2013 tarıhlerinde Yalova Limak Termal Otel’de gerçekleşen eğitim toplantısına Sektörün önde gelen firmalarının yöneticileri katıldı.
Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu’nun sunum yaptığı eğitimde “Türkiye ve Dünya Ekonomisindeki Beklentiler anlatıldı. 20 kişinin katıldığı toplantıda karşılıklı soru cevaplarla ekonominin içinde bulunduğu durum ve geleceğe yönelik bilgile aktarıldı. Katılımcıların “son derece yararlı bir toplantı oldu”diye nitelendirdiği eğitimin önümüzdeki günlerde tekrar yapılmasına karar verildi. İki günlük yoğun toplantı esnasında boş kalan zamanlarda da  çevre gezintileri yapıldı ve keyifli anlar yaşanıldı.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle