Isıdem Yalıtım Global Insulatıon’da Türkiye’yi Temsil Etti

ISIDEM Yalıtım, yalıtım sektöründe dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan bu yıl Polonya’nın Krakow şehrinde düzenlenen Global Insulation organizasyonuna katılarak, sunum gerçekleştiren tek Türk firması oldu.

ISIDEM Yalıtım 25 Eylül’de Polonya’nın Krakow şehrinde düzenlenen Global Insulation konferansına katılarak, elastomerik kauçuk köpüğü kalite kontrol test metotları ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Tüm dünyadan yalıtım sektörü üst düzey yöneticilerinin, hammadde tedarikçilerinin, akademisyenlerin, analistlerin ve finansçıların ağırlandığı konferansta, yalıtım uygulamaları, teknolojileri ve sektörün geleceği değerlendirildi.

Elastomerik kauçuk köpüğü kalite kontrol süreçlerinin yeni test metotlarıyla sektörün

geleceğine yön verdiklerini dile getiren ISIDEM Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “Teknolojik üretim prosesleri, nitelikli iş gücü, güçlü Ar-Ge altyapısı ve başarılı ihracat performansıyla Türkiye ekonomisine, sanayisine ve global yalıtım sektörüne verdiğimiz katkıyı her geçen gün artırıyoruz. TS EN 14304 standardının Su Buharı Difüzyon Direnç testlerini uluslararası akredite laboratuvarları kullanarak ve kendi kalite ve Ar- Ge laboratuvarımızda Coolflex elastomerik kauçuk köpüğü levhaları için TS EN 12086 standardına ve boruları için TS EN 13469 standardına göre ölçmekteyiz. Bu testler uzun süren (2 – 3 ay), toleransları çok sıkı olan ve sonuçları birçok parametreden etkilenebilen testlerdir. TS EN 14304 standardında su buharı difüzyon direnci testlerine bir de EN ISO 15106-3 standardında indirek test metodu tanımlanmıştır.

ISIDEM Yalıtım olarak direk ve indirek test metodu arasında korelasyon oluşturmak için bir dizi başarılı testler gerçekleştirdik. Bu çalışmanın sonucunda elastomerik kauçuk köpüğü yalıtım malzemesi Su Buharı Difüzyon Direnç testinde zaman ve maliyet anlamında verimlilik sağladık. Yalıtım malzemesi üreticilerinin bu çalışmamızdan faydalanması için konferansta,

çalışmamızın sonuçlarını katılımcılar ile paylaşma imkânı yakaladık. Global Insulation, yalıtım malzemesi üreticilerinin katıldığı ve yalıtım sektörünün her açısından tartışıldığı, dünya üzerinde yalıtım pazarının trendlerinin belirlendiği, hatta yön verildiği ve her yıl farklı şehirlerde gerçekleştirilen uluslararası bir platformdur. Krakow’daki konferansta sunum gerçekleştiren tek Türk markası olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik. Gelecek yıllarda, Global Insulation konferanslarında kalite güvence ve Ar-Ge konularında yaptığımız çalışmaları sektör ile paylaşmak üzere benzer platformlarda yer alacağız.”

Sektörün en yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı Coolflex’te

Coolflex elastomerik kauçuk köpüğü Yüksek Su Buharı Difüzyon Direnci Katsayısı ile korozyon riskini minimuma indirmek adına μ    10.000 değeri ile üretiliyor. Bu değer şu ana kadar TSE tarafından tescillenmiş ürünler arasında sektörün en yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı olma özelliği taşıyor. Kapalı gözenekli ve homojen dağılımlı hücre yapısı sayesinde uygulandığı tesisatlarda maksimum termal performans ve yoğuşma kontrolü sağlayan Coolflex ürünleri, TS EN 13501-1 yangın yönetmeliğine göre levhalarda B,s3-d0, borularda BL,s2-d0 yangın performansıyla uluslararası standartlara uygunluğuyla öne çıkıyor.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle