Isıdem yalıtım “coolflex plus” ile sektöre bir ilk daha sunuyor

Isıtma – soğutma – havalandırma sektöründe yurt içi ve yurt dışı pazarın önde gelen üreticilerinden olan ISIDEM Yalıtım, 2018 yılında piyasaya sunduğu Coolflex Plus elastomerik kauçuk boru ürünü ile sektörde bir ilki daha gerçekleştirdi.

KOSGEB destekli ARGE geliştirme, inovasyon ve endüstriyel uygulama destek programı çerçevesinde, Isıdem Yalıtım tarafından projesi tamamlanan “elastomerik kauçuk köpüğü ürünlerin yangın dayanımı ve duman baskılama özelliklerinin geliştirilmesi” konulu çalışmanın çıktısı, ülkemizde TS EN 13501 yangın yönetmeliğine göre üretilen ilk ve tek BL s1 d0 yangın sınıfına sahip elastomerik kauçuk köpüğü Coolflex Plus olmuştur.

Avrupa’ da yapılan araştırmalara göre her yıl 10.000 insan yangının sonuçlarından dolayı hayatını kaybediyor. Bu kişilerin yüzde 80’i yangından dolayı değil, dumandan zehirlenerek hayatını kaybetmektedir. Yangın durumunda her saniye önemlidir ve binalarda yalıtım malzemelerinin duman davranışları kritik düzeyde önem taşımaktadır. Coolflex Plus sayesinde yangın sırasında ortaya çıkan duman, kaçış noktalarını görmemizi engellememekte ve dumandan zehirlenerek boğulma riskimizi azaltmaktadır. Bu yüzden Coolflex Plus binaların ve projelerin teknik yalıtımında nihai seçim olmalıdır.

Coolflex Plus, TS EN 13501 yangın yönetmeliğine göre bağımsız laboratuarlarda test edilerek onaylanan ve ülkemizde üretilen ilk ve tek yangın sınıfı BL s1 d0 olan elastomerik kauçuk köpüğüdür.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle