Hayalimdeki Vrv Cihazını Anlatmak İstiyorum.

SEVGİLİ DOSTLARIM DERGİMİZİN BU SAYISINDA Hayalimdeki Vrv Cihazını Anlatmak İstiyorum.

 

BİLDİĞİNİZ GİBİ HAVA KAYNAKLI ISI

POMPASI OLAN VRV CİHAZLARI KULLANIMLARI HIZLA ÇOĞALAN BİR DURUMDADIR. SEBEBİ KULLANIMININ ÇOK KOLAY OLMASI, KURULUMUNUN ÇOK KOLAY OLMASI, ISIYI HAVADAN GAZA GAZDAN HAVAYA GEÇİRDİKLERİ İÇİN VERİMLERİNİN YÜKSEK OLMASIDIR.

YAKIN GELECEKTE VRV CİHAZLARI

HIZLA YAYILACAK OLDUĞUNDAN GELECEKTE HAYATIMIZDA KAZAN VE CHİLLER YERİNE VRV OLACAKTIR. RADYATÖRLERİN VE FANCOİLLERİN YERİNİ DE VRV İÇ ÜNİTELERİ ALACAKTIR.

HEPİMİZİN BİLDİĞİ GİBİ VRV

CİHAZLARININ EN ÖNEMLİ SORUNU +5°C İLE -5°C ARASINDAKİ DİŞ HAVA SICAKLIKLARINDA MARUZ KALDIĞIMIZ DEFROST SORUNUDUR. BİLDİĞİNİZ GİBİ ISI POMPASI OLAN BU CİHAZ KIŞIN DÜŞÜK SICAKLIKTAKİ DİŞ HAVAYI SOĞUTARAK ELDE ETTİĞİ ISIYI YÜKSEK SICAKLIKTAKİ İÇ MEKANA POMPALAMAKTADIR. +5°C İLE -5°C ARASINDAKİ DIŞ HAVADAKİ İZAFİ NEM ORANI ÇOK YÜKSEK OLDUĞUNDAN BU HAVAYI SOĞUTTUGUMUZDA DIŞ HAVA İÇİNDEKİ NEM DIŞ ÜNİTENİN SERPANTİN YÜZEYİNDE BUZA DÖNÜŞEREK SERPANTİN KANATLARININ ARASINI DOLDURUR VE HAVA AKIMINI ÖNLER. BU DURUM CİHAZIN FONKSİYONUNU YERİNE GETİRMEYİ ÖNLER. TEKRAR İŞLEVİNİ KAZANDIRMAK İÇİN CİHAZ İÇERİYİ SOĞUTMA MODUNA DÖNDERİLEREK DİŞ ÜNİTE SERPANTİNİ ISITILIR VE BÖYLECE BUZ ERİTİLİR. İŞTE BU SÜRECTE İÇERİ SOGUTULDUGU İÇİN BİR MİKTAR KONFORSUZLUK OLUR. BU SÜRE BEŞ DAKİKALAR CİVARINDA DA OLSA İSTENMEYEN BİR DURUMDUR.

AŞAĞIDA VERDİĞİM ŞEMADA

GÖRÜLECEĞİ ÜZRE DEFROSTU KESİNTİLİ AMA TAM KAPASİTELİ YAPMAK YERİNE SÜREKLİ YAPIP CİHAZIN KAPASİTESİNİN KÜÇÜK BİR YÜZDESİYLE YAPARAK İÇERİDEKİLERİN HİSSETMEMESİ SAĞLANIR İSE İSTENMEYEN DEFROST İŞLEVİNDEN KURTULMUŞ OLACAĞIZ. İŞTE BUNUN İÇİN DİŞ ÜNİTE SERPANTİNİ 5 PARÇALI YAPACAĞIZ. BİR PARÇA DEFROSTA ÇALIŞIRKEN 4 PARÇA ISITMAYA ÇALIŞACAKTIR. BÖYLECE CİHAZIN KAPASİTESİNİN BÜYÜK BİR KISMI SÜREKLİ ISITMA FONKSİYONUNU YAPARKEN %20 LİK KISMI DA DEFROST MODUNDA OLACAKTIR. BÖYLECE DEFROST KÜÇÜK BİR YÜZDEDE VE SÜREKLİ OLARAK YAPILACAĞI,  ISITMA MODU İSE SÜREKLİLİK ARZ EDECEĞİ İÇİN İÇERDEKİLER RAHATSIZLIK DUYMAYACAKTIR.

AŞAĞIDAKİ ŞEMADA GÖRECEĞİNİZ

ÜZRE HİSSEDİLMEYEN DEFROSTUN YANINDA KOMPRESÖRDEN ÇIKAN SICAK GAZ İLE YAZIN BEDAVA SICAK SU ÜRETMEYİ SAĞLAMAKTAYIZ. KIŞIN İSE SICAKSU YİNE ELDE EDİLEBİLİYOR BOYLER ÖNCELİKLİ ÇALIŞILAN BİR SİSTEM OLDUĞU İÇİN SICAKSUYUN ÜRETİMİ TAMAMLANINCA İÇ ÜNİTENİN SICAK HAVA ÜFLEMESİ GERÇEKLEŞEBİLİYOR

BU ŞEMALAR AYRINTIYI İÇERMEDİĞİ İÇİN SADECE FİKRİ İFADE ETMEKTEDİR. KONUNUN UZMANLARI İLE İSTİŞAREYE HAZIRIM İNŞALLAH BAŞARILI BİR CİHAZIN ÜRETİLMESİNE VESİLE OLURUM.

EĞER BU FİKRİ BENİMSEYİP BU CİHAZI ÜRETEN FİRMA OLURSA TEK RİCAM CVT MODELİ DENMESİDİR.

HAYAL ETTİĞİM CİHAZI ANLATABİLMİŞ OLMAK DİLEĞİYLE

GEÇEN AYIN SORUSUNUN CEVABI. DOKUZ NOKTADAN ELİNİZİ KALDIRMADAN DÖRT DOĞRU GEÇİRMEK.

BU AYİN SORUSU.

BİR KENARI 16 CM DİĞER KENARI 9 CM OLAN DİKDÖRTGENİ ÖYLE İKİ EŞİT PARÇAYA BÖLECEKSİNİZ Kİ BİRLEŞTİRİNCE KARE OLACAK.

BU BİLMECEYİ DAHA ÖNCEDEN BİLENLER LÜTFEN CEVAP VERMESİN VE KİMSEYE SÖYLEMESİN BANA MESSENGER DAN YAZSINLAR.

CEVABINI KENDİLERİ BULANLARDA CEVABINI YİNE BANA MESSENGERDAN YAZSIN O ARKADAŞLARA DERGİ YOLLANMASI RİCASINDA BULUNACAĞIM.

YAZILARIMIN ANLAŞILIR OLMASINA GAYRET EDİYORUM. HER TÜRLÜ YAPICI ELEŞTİRİLERİNİZE AÇIK OLDUĞUMU BİLMENİZİ RİCA EDERİM. BANA FACEBOOK VE MESSENGERDAN KOLAYCA ULAŞABİLİRSİNİZ.

#Hayallerim

SAYGI, SEVGİ VE SELAMLARIMLA

SABİT CEVAT TANRIÖVER

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle