gezide ENGIE ve GOHL’un Almanya’daki fabrikaları ziyaret edildi

KLIMATEKNIK, ENGIE TURBOCOR CHILLER VE GOHL SOGUTMA KULELERI FABRIKA GEZISI

18-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında Klimateknik tarafından distribütörü olduğu ENGIE turbocor soğutma grupları ve GOHL soğutma kulelerine teknik gezi düzenlendi. Türkiye’nin önde gelen projecilerinin katıldığı gezide ENGIE ve GOHL’un Almanya’daki fabrikaları ziyaret edildi.

Gezinin ilk gününde Engie’nin Lindau’daki fabrikası ziyaret edildi. Firmanın tarihçesi ve genel ürün gamının tanıtılmasını takiben manyetik yataklı sogutma grupları ile ilgili detaylı bilgiler verildi. Sonrasında ise üretim hattı ziyaret edildi ve hattaki manyetik yataklı soğutma grupları incelendi.

Gezinin ikinci gününde, Gohl’un Singen’deki fabrikasında firma ve ürün gamı tanıtımı yapıldı. Gohl’e ait korozyona karşı 10 yıl garantili Whirl Sintering kaplama teknolojisiyle ilgili ziyaretçiler bilgilendirildi. Üretim hattındaki açık ve kapalı soğutma kuleler, plug fanlı soğutma kuleleri ve adyabatik coolerlar incelendi.

Sonrasında yine Singen’de aynı anda hem Engie turbocor chillerlerin, hem de Gohl Soğutma kulelerinin beraber çalıştığı Takeda İlaç Fabrikası ziyaret edildi. Uygulama ve cihazlarla ilgili teknik bilgiler alındı.

Gezi sırasında ayrıca Mac Art Jaguar müzesi ve Ren Şelaleri ziyaret edildi. Ayrıca Zeppelin ile Constanz gölü üzerinde tur düzenlendi. Bu keyifli tur sonrasında ziyaretçiler yurdumuza döndü. Her açıdan olumlu geçen fabrika ziyaretlerimiz, soğutma grupları ve soğutma kulelerindeki yeni trendlerin daha yakından görülmesini sağladı.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle