Gebze Emlak Konutlarında da DAF Enerji tercih edildi

İstanbul’da Gebze Bölgesinin en prestijli projelerinden olan Gebze Emlak Konutlarında da DAF Enerji tercih edildi

Bölgenin en büyük projelerinden olan ve Emlak Konut yatırımı ile devam eden Gebze Emlak Konutlarının 3.Etap 1.Kısımından sonra 2.Kısımda da ısı istasyonlarında DAF Enerji tercih edildi. Siyah Kalem ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile inşaatı devam eden projede toplamda 23 adet blok, 4 adet kapalı otopark, 4 adet site yönetim binası ve diğer donatıların yapımı ile tüm adaiçi altyapı ve çevre düzenlemesi yapım işini kapsamaktadır. Proje dahilinde 950 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.

Siyah Kalem tarafından yapılan 3.Etap 2.Kısımda , DAF Enerji’nin Yüksek Verimli Thermotherm Serisi ısı istasyonları ve yeni nesil DAF Sonicheat+ kalorimetreleri kullanıldı. Özel MicroPlate Tasarımlı Yüksek Verimli Eşanjörleri kullanan DAF Enerji Isı İstasyonları yazın düşük kazan sıcaklıklarında çalışma imkanı sağlamakla kalmayıp kışları da verimli ve konforlu bir kullanım sıcak suyu üretmektedir. DAF Enerji ısı istasyonları merkezi sistemle ısınan konutlarda kullanım sıcak suyunun hazırlanması ve daire ısıtmasının balanslanması için kullanılır. Hızlı termostatik vana sayesinde kayıplar minimumdur. EPP eşanjör izolasyonu standarttır böylece ısı kayıpları minimuma indirilmiştir. Kompakt yapısı ile montajı son decere pratik ve kolaydır. AISI 316L paslanmaz çelik eşanjör ve borulamasıyla mükemmel dayanıma sahiptir. Sağlık anlamında kullanım sıcak suyu ihtiyaç anında hazırlandığı için “lejyonella” riski yoktur. Daire içinde bir yanma prosesi gerçekleşmez ve baca bulunmadığı için zehirlenme riski oluşmaz.

Gebze Emlak Konutlarında DAF Enerji’nin diğer ürünü olarak kullanılan DAF SonicHeat+ ultrasonik kalorimetreler de yenilikçi özellikleri ile dikkat çekiyor. Kalorimetre pazarında tamamen yeni bir bakış açısı oluşturan olan DAF SonicHeat+ yeni nesil Cortex İşlemcisi sayesinde yüksek performans ve düşük pil tüketimine sahip olacak. Ayrıca değiştirilebilir pil özelliğine de sahip olacak olan yeni kalorimetrenin diğer önemli bir özelliği EN 1434 Class 2’ye göre sınıfının en iyi doğruluk oran aralıklarından birine sahip olacak olması. Patentli gövde tasarımı ile de ön plana çıkan DAF SonicHeat+ bu sayede kendi sınıfındaki en düşük basınç kaybı değerlerine de sahip olurken özellikle ısı istasyonları ile kullanımında ön plana çıkıyor. Kirden, pastan ve korozyondan etkilenmeyen bu tasarım sayesinde rakipsiz uzun kullanım ömrüne sahip olan DAF SonicHeat+, özellikle kullanıcı tarafında da büyük memnuniyet yaratmaya devam ediyor. 2018 yılı itibari ile DAF Sonicheat+ ısıtma, soğutma sistemlerinde m-bus kablolu ve kablosuz modelleri ile ön plana çıkmakta ve ısı istasyonları ile beraber kullanımda açık ara Pazar liderliğini elinde bulundurmaktadır.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle