Ge-Ti İnş. Ve San. Malz. Tic. Ltd. Şti. / Yönetici / Sn. Hakan Özyürek

  1. Şirketinizi kısaca tanıtır mısınız?

Şirketimiz 1982 yılında Karaköy de faaliyetine başlamıştır. İlk önceleri brülör yedek parçaları ve teknik malzeme satışı yaparken ilerleyen zamanlarda hemen her çeşit mekanik tesisat malzemelerini satarak faaliyetine devam etmiştir. Şuan itibariyle alt yapıdan vitrifiyesine kadar bir inşaat için gerekli olan birçok mekanik tesisat malzemesini satmaktayız.

  1. Yoğun olarak hangi sektörler ile çalışmaktasınız?

Çalıştığımız sektörlerin büyük bir kısmını inşaat sektörü oluşturmaktadır. Bunun yanında arıtma, gıda, tekstil ve diğer sektörlerle de teknik malzeme özelinde çalışmaktayız.

  1. Bu güne kadar hizmet verdiğiniz en önemli projeler nelerdir? Kısaca bahseder misiniz?

Türkiye de, özellikle İstanbul da çok çeşitli projelere hizmet verdik, veriyoruz. İlk akla gelenleri söylemek gerekirse İstanbul 3.Havalimanı, Batışehir, Zorlu Center Marmara Forum AVM, İkea İzmir, Forum Bayrampaşa, yeraltı treni inşaatları ve birçok Emlak konut projeleri bunlardan bazılarıdır.

  1. Türkiye tesisat sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Pompa sektörü ile ilgili de  değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?

Türkiye de bu sektörde çalışmak her geçen gün daha da zorlaşıyor. Çünkü düşük kar marjları ve ciddi rekabet koşulları bu sektörde çalışan tüm firmaları zorlamaktadır. Buna son yıllarda eklenen finans zorluklarını da eklersek iyiye gittiğini söylemek zor. Bu durum sektördeki herkes gibi pompa firmalarını da etkilemektedir. Özellikle son yıllardaki yerli üretici ürünlerinin kalitelerinin artmasıyla ithal pompa firmaları ile rekabet daha iyi duruma gelmiştir. Bunun şirketlerin kurumsallaşmaya ve pazarlamaya verecekleri önemle daha da artacağını düşünüyorum.

  1. Müşterileriniz sizi neden tercih etmeli? Rakiplerinizden farklılıklarınız nelerdir?

Sloganlarımız biri “Dünyanın malzemesi Ge-Ti de” bu müşterilerimizin bizi tercih sebeplerinden biridir diye düşünüyoruz. Çünkü çok çeşit ve alternatif markalar müşterilerin işlerini yürütmesinde kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca kaliteli hizmet çok önem verdiğimiz diğer bir konudur. Özellikle teknolojinin inanılmaz bir hızla gelişmesi doğal olarak sizi de hızlı olmak zorunda bırakıyor. Bu yüzden hem tekliflere cevap vermede hem de teslimat konusunda hızlı olmak zorundasınız. Her gün az çok demeden her gün 2 aracımız Anadolu, 2 aracımız da Avrupa yakasındaki şantiyelere teslimat yapmaktadır. Tabi hemen her gün,  gün içinde dışardan nakliye araçları ile yapılan sevkiyatlarda oluyor.

Bizi diğerlerinden ayıran diğer bir özellik ise satış ekibimizin %70’ inin mühendis olmasıdır. Bu bizi, hem müşterilerin ihtiyaçlarında teknik donanım açısından hızlı çözüm üretmemizi hem de iletişim anlamında bir adım öne geçiriyor.

  1. Mas Daf ile işbirliğinizi nasıl görüyorsunuz?

Mas-Daf işbirliğimizin daha da gelişerek çok iyi noktalara geleceğine inanıyoruz. Zaten yıllardır süregelen işbirliğimiz A tip bayii olmamızla çok daha iyileşti. Zaten firmaların ticarete, hizmete ve rekabete bakış açısı paralel olunca başarının gelmemesi pek mümkün değil diye düşünüyoruz. Bizim eski bir Mas pompa bayisi olmamızın bu işbirliğinin ve güvenin yapılanma sürecini kısalttığı kanaatindeyiz.

Bu işbirliğinin önümüzdeki senelerde hem bize hem Mas pompa ya çok katkılar sağlayacağına eminiz.

  1. Gelecek hedeflerinizden bahseder misiniz?

Firmamız 36 senelik bir firma olduğundan, geleneği ve tarihi olan bir firmadır. Dolayısı ile bu bizi yıllardır, günlük ticari kazançlar değil, ileriye dönük uzun vadeli kazançlar peşinde olmamıza yöneltti. Mas pompa ile yaptığımız bu işbirliği uzun vadede sektöre ve ülkeye hizmet hedeflerimiz kapsamında yapılan işbirliğidir.

Tabii ki biz bir ticari kuruluşuz ve amacımız para kazanmak. Fakat bunu yaparken şuanda kısmen unutulmuş ticari ve insani değerleri yaşatarak, bazı yazılı olmayan kurallara uyarak sektöre hizmet etmek amacındayız. Ge-ti ‘nin bir şirket olmasının yanında bir okul olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla bizden sonra gelecek nesillere de işin manevi tarafını öğretmek bir başka hedefimizdir.

Yaptığımız ve yapacağımız teknolojik yatırımlarla işlerimizi daha kolay yapabilme, müşterilerimize daha hızlı cevap verme ve çalışanlarımızın daha rahat çalışma ortamında çalışmaları hedeflerimizden biridir.

Sonuç olarak 36 senelik firmamızın uzun yıllar boyunca aynı çizgide ve her geçen gün daha da büyüyerek yeni nesillere hizmet etmesini sağlamak en büyük hedefimizdir.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle